Restoranlar ne zaman açılacak? Kafe ve Lokantaların açılış tarihiyle ilgili net bilgi

Restoranlar ne zaman açılacak? Kafe ve Lokantaların açılış tarihiyle ilgili net bilgi

Yiyecek ve içecek sektörü koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyor! Türkiye'de virüs tedbirleri devam ederken herkes merak ediyor. Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? İşte ayrıntılar

Aylardır siftah yapamadan kapatan kafe ve restoran sektörü tarihin en zor günlerini yaşıyor. Yetkililerden bir an önce açılış için talimat bekliyorlar.

Verilen destek ödemeleri ise işletmelerin ayakta durmasına yetmiyor. Çok sayıda kafe ve restoran salgın nedeniyle tamamen ya kapandı ya da el değiştirdi.

Biriken borçlar tırmanışa geçerken çok sayıda işletmeci mağdur oldu. Çıkarılan vergi düzenlemesi ise sadece yapılandırma amaçlı olunca bir işe yaramadı.

İşletmeciler en azından HES koduyla bile olsa giriş için artık gün sayıyorlar. Salgının seyrine göre kafe ve restoranların açılış tarihi belli olacak. 

İddialara göre Mart ayında Koronavirüs salgınında bir azalma olursa işletmeler için kademeli açılış talimatı gelir. Bunun için önümüzdeki iki hafta büyük önem taşımaktadır.. 

Mart ayında işletmelerin açılış talimatı verilirse çok sayıda kafe ve restoran sahibi rahat bir nefes alacak.. 1 Mart 2021 Tarihi şimdiden iple çekiliyor.

İlgili Haberler
En Yeniler