Rus bilim insanından korkutan çıkış! Koronaya yakalanma riskini adeta zıplatıyor

Rus bilim insanından korkutan çıkış! Koronaya yakalanma riskini adeta zıplatıyor

Rus bilim insanı açıkladı. Eğer bu etken mevcutsa koronaya yakalanmama ihtimali kalmıyor. Her geçen gün hakkında yeni bir bilgi edindiğimiz bunun yanında da hızla değişen korona virüs hakkında yapılan yeni araştırma herkesi korkuttu...

Rus bilim insanı koronavirüsle alakalı olarak çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Eğer bu hatayı yapıyorsanız dışarı adım atmayın çünkü virüse yakalanma ihtimaliniz çok yüksek.  

Her geçen gün koronavirüs hakkında yeni bir gelişme yaşanıyor ve bilim insanları yeni bilgiler ediniyor. Rusya'da da bir bilim insanı koronavirüs hakında bir iddia ortaya attı. Bilim insanının açıklamalarına göre bunu yapıyorsanız koronavirüse yakalanma ihtimaliniz neredeyse üçe katlanıyor.

En az yedi saat...

Rus bilim insanı Aleksandr Kalinkin'in belirttiğine göre bağışıklık sistemini en çok destekleyen etmenlerden biri de düzenli ve yeterli uyku. Kalinkin, günde en az yedi en fazla da dokuz saat uyunmasını, bunun yanında uykunun da günün aynı saatlerinde gerçekleştirilmesini önerdi. Kalinkin, koronavirüs'ün de bağışıklık sistemiyle orantılı olarak bulaşıcılığını arttırdığı için uykunun yeterli olmaması durumunda virüse yakalanma ihtimalinin katlandığını dile getiriyor.

Uyku eksikliği kişiyi yıkıma sürüklüyor

Rusya gazetesi Sputnik'te yer alan habere göre uyku eksikliği korona virüse yakalanma ihtimalini arttırıyor. Bağışıklık sistemini alt üst eden uyku eksikliği nedeniyle korona virüse yakalanma ihtimali yüzde iki yüz elliye kadar çıkabiliyor. Bilim insanı Kalinkin'in belirttiğine göre günde beş saatten az uyuyan kişiler ile yedi saatten fazla uyuyanlar kıyaslandığında, viral enfeksiyona yakalanma oranlarında ciddi bir fark gözlemlendi. Buna göre ise az uyuyan kişiler, çok uyuyanlara göre yüzde iki yüz elli oranında daha hızlı enfekte oluyorlar.

İlgili Haberler