Ruslar Putin'i takmadı bile!

Ruslar Putin'i takmadı bile!

Antalya’da yaşayan yerleşik Ruslar, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krize rağmen Antalya’da yeni yılı coşkuyla kutladı.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan ’uçak’ krizinin devam ettiği şu günlerde, Antalya’da yaşayan yerleşik Ruslar, düzenledikleri etkinlikle yeni yılı kutladı. Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) toplanan Rus ve Türk aileler, yeni yıl etkinliğinde doyasıya eğlendi.

Programda Noel Baba skeci, Rus Sirki, çocuk gösterileri, bale, sihirbaz ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Salonu dolduran yerleşik Rus aileler ve çocukları, sirk gösterileri ve sihirbazın yaptığı gösterilere eşlik etti. Bale, çocuk gösterileri ve bazı etkinliklerde programa katılan ailelerin Rus ve Türk çocukları beraber sahnede yer aldı. Programın sona ermesinin ardından Rus aileler ve çocukları sahnede bulunan Noel Baba ile de hatıra fotoğrafı çektirdi. Noel Baba çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Rus ve Türk aileler sahnede gösteri yapan çocuklarını telefonlarıyla fotoğraflarını çekerek yaşanan anı ölümsüzleştirdiler.

BALCI: “ANTALYA’DA BULUNMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”

Yeni yılın barış ve mutluluk getireceğini ifade eden Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrina Balcı, Rus-Türk arkadaşlığının daha samimi ve güçlü olacağını dile getirdi. Balcı, “Rus-Türk çocukları, hem sahnede hem de salonda yer aldılar. Yaklaşık bin kişi programa katıldı. Biz Antalya’da yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Bizim burada problemimiz yok. Biz mutluyuz ve bu mutlulukla devam etmek istiyoruz. Çocuklarımız parklarda beraber oynuyor, beraber derslere giriyorlar. Biz halk olarak burada bulunmaktan dolayı mutluyuz. Türkler ve Ruslar arasında burada hiç problem yok. Bütün Ruslara söylemek istiyorum misafir olarak, turist olarak buraya hoşgeldiniz” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR GECE”

Harika bir gecenin yaşandığını dile getiren ve çocuğuyla birlikte etkinliğe katılan Lilia Çekilmez, “Çok güzel bir etkinlik düzenlenmiş. Biz çok memnun kaldık. Manavgat’tan geldik. Daha önce Manavgat’ta düzenlenen etkinliklere katılmıştık. İki ülke arasında sıkıntılar var ama inşallah bunlar bitecek. Biz pozitif düşünen insanlarız” diye konuştu.

“TÜRK VE RUSLAR ÇOK İYİ ARKADAŞLAR”

Hella Öcal ve Diana Kocagöbek ise yeni yıl etkinliğini çok beğendiklerini dile getirerek, “Çok güzel oldu. Çocukların çok hoşuna gitti. Etkinlikten dolayı çok eğlendik. Biz Türkiye ile Rusya arasındaki problemin bir an evvel bitmesini istiyoruz. Biz arkadaş ve bir aileyiz. Türk ve Ruslar çok iyi arkadaşlar” şeklinde konuştular.

(İHA)