Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sızan görüntüleri ürkütmeye yetti... Putin bakın ne yaparken görüntülendi...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sızan görüntüleri ürkütmeye yetti... Putin bakın ne yaparken görüntülendi...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ortaya çıkan görüntüleri herkesi ürpertti. Eski KGB ajanı olan ve sert bir imaj çizen Putin'in yayınlanan görüntüleri tüm dünyayı korkuttu. Putin bakın ne yaparken görüntülendi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ortodoks Noeli için buzlu suya girerek temsili olarak vaftiz oldu. Eksi yirmi derece suya bir kaç kez girip çıkan ve istavroz getiren Putin'in görüntüleri ürpertti.

Kremlin paylaştı

Rusya Devlet Başkanı da Ortodokslar için önem taşıyan Hazreti İsa'nın vaftiz yıldönümünde eksi yirmi derecelik suya girerek kendi kendini vaftiz etti. Sosyal medyada da çok fazla paylaşılan görüntülerde Putin'in Ortodoks geleneği olan suya çapraz dalma ile birlikte vaftiz görüntüleri olay oldu. Mavi şortu ile konuşulan Putin, sosyal medyadan da çok fazla tepki aldı.

14a.jpg

Sosyal medya yine rahat durmadı

Sosyal medyada ise kullanıcılar farklı tepkiler verdi. Kimileri soğuk suya bu yaşta girebilen Putin'in dayanıklılığına hayran kalırken kimi kullanıcılar da Putin'in aceleyle sudan çıkmasını komik buldu. Bir kullanıcı ise Putin'in görüntüsünün korkutucu olduğunu dile getirerek "Putin girince su titredi" şeklinde ironik bir şaka paylaştı. 

"Erdoğan Ayasofya'yı camiiye çevirirken bu kadar inançlı değildin"

Bazı Ruslar ise Putin'in bu görüntülerine karşı hoşnutsuzluklarını dile getirdiler. Kameralara dayanıklılığının gösteriş için yansıtıldığını dile getiren kullanıcılar, Ortodoks inançları ile ilgili olarak siyasi anlamda ise pasif kaldığını dile getirdiler. Türkiye'de Ortodoksluğun merkezi saydıkları Ayasofya'nın camiiye çevrilmesi konusunda Putin'in herhangi bir karşı çıkma eyleminde bulunmadığını dile getiren kullanıcılar, atalarının Ayasofya için savaşa bile gidebileceklerini ifade eden kullanıcılar, bu görüntüleri Ortodoks inancı açısından samimi bulmadı.