Saadet Partisi'nden AK PARTİ'ye destek!

Saadet Partisi'nden AK PARTİ'ye destek!

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Terörün arkasındaki üst aklı küresel desteği deşifre edecek gücü cesurca ortaya koydukları zaman yine Saadet Partisi olarak bütün gücümüzle hükümetin yanındayız" dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Necmettin Erbakan’ı anmak için il başkanlığı binasında düzenlediği toplantıya katıldı. Kamalak, toplantı salonu girişinde partili kadınlar tarafından "Başbakan Kamalak" sloganlarıyla karşılandı.


"TERÖR SALDIRILARINA ŞAŞIRMIYORUZ"
Terör saldırılarıyla ilgili gündemi değerlendiren Kamalak, saldırıların birinin aydınlanmadan hemen ardından ikinci bir saldırıya Türkiye’nin maruz kaldığını söyledi. Milli görüş olarak saldırıları öngördüklerini ve uyarıda bulunduklarını ancak dikkate alınmadıklarını ileri süren Kamalak, "Daha bir sald
ırıyı aydınlamadan başka bir acıyla muhatap oluyoruz. Reyhanlı aydınlanmadan Suruç, Suruç aydınlanmadan Ankara Garı’nda patlama meydana geldi. Onun failleri bulunmadan İstanbul’da bir saldırı oldu ve o da tam olarak aydınlanmadan Ankara’da başka bir patlama oldu. Neden bu duruma geldik. Saldırı üzerine neden saldırı oluyor. Bu olaylar bizim görüşümüz açısından üzücü olmasına rağmen şaşırtıcı değildir. Biz bu olayların olacağını çok önceleri iktidar sahiplerine haber verdik. Bizim istihbarat servisimiz yok kendi imkanlarımız çerçevesinde il başkanlarımızın verdiği bilgiler doğrultusunda uyarıda bulunduk" dedi.


PKK’nın çözüm süreci çerçevesinde dağdan şehre indirildiğini öne süren Kamalak, çözüm sürecine karşı çıktıklarında ’Şehit cenazeleri gelmiyor annelerin gözyaşı dindi diye mi rahatsızsınız’ suçlamasıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.


Doğu ve Güneydoğu’da devleti göremeyen halkın PKK’ya mecburen teslim olduğunu da belirten Kamalak, köy korucularının hain konumuna düşürüldüğünü ifade etti. Saldırılarla Türkiye’de bir korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Kamalak, millet olarak birbirine kenetlenme zamanı olduğunu, Türkiye’nin tarihi geçmişi itibariyle tecrübeli bir millet olduğunu söyledi.


"HÜKÜMETİN YANINDAYIZ"
Teröre karşı mücadelede Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi olarak destek vereceklerini belirten Kamalak, "Bütün gücümüzle terörü önleme konusunda iktidarın yanında olduğumuzu beyan ederim. Terör yoluyla Türkiye’ye verilmek istenen mesajı yırtıp atmak yoluyla tüm desteğimizle hükümetin yanındayız. Terörün arkasındaki üst aklı küresel desteği deşifre edecek gücü cesurca ortaya koydukları zaman yine Saadet Partisi olarak bütün gücümüzle hükümetin yanındayız. Ancak hükümet de boş lafları bırakıp olayları doğru okumalıdır" dedi.
Hükümetin özel güvenlik uygulamasın
ı da eleştiren Kamalak, sokaklarda resmi üniformalarla gezen güvenlik güçlerinin açık hedef olacağını söyledi.

Kaynak:Haber Kaynağı