Sabah Yapıldığında Göbek Yağlarını Eritecek Alışkanlıklar

Sabah Yapıldığında Göbek Yağlarını Eritecek Alışkanlıklar

Sabahları kalktığınızda üşenmeden bu alışkanlıkları hayatınıza kazandırırsanız göbek bölgenizdeki tüm yağlar eriyecek. Bir türlü kaybolmayan göbeği yok edecek ufak alışkanlıklar! Sabah kalktığınız gibi...

Sabah erken uyanma alışkanlığını kazanmak biraz zordur ancak bunu sağlayarak hayatınızda büyük bir değişikliğe adım atabilirsiniz. Örneğin, göbek bölgenizdeki yağları eritebilirsiniz! İşte göbek bölgesindeki yağlara etki edecek sabah alışkanlıkları!

Uykuya vakit ayırın

Uykusuz kalmamak önemlidir, bu nedenle sabah erken kalkacağım diye uykusuz kalmayın. Bunun yerine erken yatmaya özen gösterin. Erken uyumak biraz zor olabilir ancak emin olun elinizden telefonu uzaklaştırınca uykuya dalmak çok daha kolay olacak. Yeterli uyku uyumayan kişiler ise hem gün içerisinde yorgun olurlar hem de diyet yapsalar da çok daha zor kilo verirler. Sağlıksız hayat da cabası...

Esneyin, gerinin, mutlu hissedin

Diğer yandan sabah kalktığınızda uyanamıyorsanız yatakta gerinmeyi deneyin. Kendinize iyi telkinler vererek bir yandan da esneyin. Yapılacak işler için biraz heveslenmek de uykuyu açacaktır. Sonrasında sakın geri uyumayın, ayağa kalkın ve perdeleri açın! Güneş ışığı odanıza girince emin olun çok daha ayık hissedeceksiniz. Hatta pencereleri de açarak temiz havayı bol bol içinize çekin. Biraz diyafram egzersizi karın bölgesine iyi gelecektir.

Yemekten önce su

Şimdi sıra geldi bir şeyler yemeye. Mideye girecek yemeklerden önce bolca su tüketmek gerekiyor. Miktarı size kalmış ancak herhangi bir mide rahatsızlığınız yoksa detoks etkisi yaratan limonlu ya da tarçınlı naneli su tüketebilirsiniz.

Egzersiz

Kahvaltıdan önce eğer herhangi bir düşük tansiyon ya da şeker sorununuz yoksa on dakika kadar hafif egzersizler yapın. Egzersiz yapmak vücudu harekete geçirecektir. Ancak kahvaltı yapmayı tercih ediyorsanız yemekten bir saat kadar sonra egzersiz yapmaya özen gösterin çünkü sindirim esnasında vücuda kramp girebilir.

Kahvaltı

Kahvaltıda ne yemek gerekiyor? Kahvaltıda karbonhidrat tüketmek vücudu yormaktadır. Bu nedenle bir dilim ekşi mayalı ekmekle yetinerek, daha çok lifli ve protein içeren gıdalara yönelmek gerekiyor. Kahvaltıda alınan protein karın bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olur.