Saç Dökülmesine Bitkisel Öneriler! Saç Dökülmeleri İçin Etkili Olabilecek Bitkisel Maskeler…

Saç dökülmesine karşı günümüzde ciddi sorun yaşayanlar saç ektirme gibi tedavi yollarına başvurmaktadır. Kadınlara göre erkeklerde sık rastlanan saç dökülmesi kelliğe kadar ilerleyebiliyor.

Saç Dökülmesine Bitkisel Öneriler! Saç Dökülmeleri İçin Etkili Olabilecek Bitkisel Maskeler…
Yayınlanma Tarihi : 26 Aralık 2020 09:25

Saçlarınızı tararken ya da duş sırasında çokça saçınız dökülüyorsa muhakkak uzman bir doktora görünmelisiniz. Dökülmeleri önlemek için bitkisel ürünlerden faydalanabilirsiniz. İşte saç dökülmesi için uygulayabileceğiniz bitkisel tavsiyeler...

Saç dökülmesi çağımızda cinsiyet ayırmaksızın neredeyse herkeste görülen, psikolojik olarak kimi zaman bir takıntı haline getirilen bir problemdir. Bu Kişide yaşanan stres, demir eksikliği, kullanılacak olan ilaçlar, mevsimsel geçişler sebebiyle saçlarda dökülmeler yaşanabilir.

Bir insanda günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normal görülür. Saç teli ortalama 5-6 yıl yaşar ve zamanla dökülerek yenilenir. Bazen genetik faktörlerde saç dökülmesine sebep olmaktadır.

Düzenli beslenme, uyku gibi önemli faktörler saç dökülmesi sorununuzu önemli ölçüde azaltabilir.

Ciddi sağlık problemlerinin neden olduğu saç dökülmesi sorununuz yoksa evde bitkisel saç bakım maskeleri sayesinde saçlarınızın sağlık ile uzamasına, dökülmesinin engellemesine hatta saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Evde yapılan bu bitkisel maskeler saçları onarırken yeniden ışıl ışıl görünmesini ve saçın ihtiyacı olan nem ile bakımı kazanmasını sağlar. Öyleyse saç dökülmesi için önemli olan bu bitkisel maske ile neler yapabileceğinize bakalım.

1. Saç Dökülmesine Karşı Etkili Olabilecek Evde Yapabileceğiniz Maske Tarifi

Tüm saç türleri için gönül rahatlığı ile saçınıza uygulayabileceğiniz yumurta maskesi, içerisindeki bol miktar protein sayesinde saçlarınızı besleyecek ve zeytinyağı ile saçlarınız nem kazanırken limonun içerdiği yüksek orandaki c vitamini sayesinde saç derisindeki gözenekler açılacak ve hemde saç deriniz oldukça rahatlayacaktır.

Maske İçin Gerekeli Malzemeler;

  • 1 adet yumurta
  • 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
  • 1 bardak süt
  • 2 yemek kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu

Tarifin Yapılışı; Yumurtayı kırarak çırpın ve üzerine diğer malzemeleri ekleyin. Saç diplerinize masaj yaparak maskeyi iyice derinize nüfuz etmesini sağlayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra saçınızı bir bone yardımıyla kapatın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin ardından ılık su ile saçlarınızı durulayın.

2. Saç Dökülmesine Karşı Farklı Maske Tarifi

Muz maskesi içerisindeki vitamin ve minerallerden dolayı saçın doğal yapısına kavuşmasını, saçların nem kazanmasını ve gürleşmesini sağlar.

Gerekli Malzemeler;

  • 7-8 damla badem yağı
  • 2 adet olgunlaşmış muz

Maskenin Yapılışı; Muzu çatalla iyice ezin ve badem yağını içerisine ilave edin ve karıştırıp saç diplerinize iyice nüfuz etmesini sağlayın. Saçınıza bir bone ya da havlu sararak 1 saat boyunca beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın.

İlgili Haberler