Saç Kremi Kullanırken Yapmamanız Gereken 5 Hata

Saç bakım ürünlerinin olmazsa olması saç kremini doğru seçmek oldukça önemli. Mevsime göre doğru bakım ürünlerini saç tipinize göre seçmelisiniz. Gelin hep birlikle saç kremi kullanırken yapmamanız gereken hatalara bakalım.

Saç Kremi Kullanırken Yapmamanız Gereken 5 Hata
Yayınlanma Tarihi : 18 Aralık 2020 08:00

Saçın nemlendirilmesi için temel bir ürün olan saç kremini kullanırken yapmamanız gereken 5 hatayı sizler için kaleme aldık.

Saç bakımı, saç kremi olmadan tamamlanamaz. Ürün, saç tellerini daha yumuşak ve parlak tutmasının yanı sıra, kolay taranmasını sağlar, tellerin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve telleri su kaybına karşı korur. En iyi sonucu almak için aşağıdaki hatalardan kaçının:

1. Saç Tipinize Uygun Olmayan Bir Saç Kremi Kullanmak 

Saç kremi seçerken saç tipinize uygun olup olmadığını incelemeniz gerekiyor. Saç kreminin doğru kullanımı, tellerin kurumaması ya da çok yağlı olmaması için şarttır.

2. Önce Saç Kremini Sonra Şampuanı Kullanmak 

Tıpkı bir uçağın kanatsız ve bir toprağın susuz yaşayamayacağı gibi, saç kremi de etkisini göstermek için şampuana bağlıdır. Bu iki ürün saç telleriniz üzerinde birlikte hareket ederler. Bu nedenle, saç tipinize göre eksiksiz ürünler seçin ve daima önce şampuanı kullanıp saç temizliğini tamamlayın. Ardından saç kremi ile bakımınızı tamamlayın.

3. Saç Kremini Saç Derisine Uygulamak 

Saç kremi ile yapılabilecek en büyük hata onu kafa derisine uygulamaktır. Bunun nedeni, saç kremini saç köküne uyhulamanın aşırı yağlılık ve kepeklenme gibi sorunlara yol açabilmesidir. Tıkanmış gözenekler saç dökülmesine bile neden olabilir. Bu nedenle ürünü yalnızca saç tellerinizin üzerine uygulayın.

4. Çok Fazla Saç Kremi Kullanmak

Saçınıza ne kadar saç kremi kullanmanın doğru olacağını bulmak için farklı miktarlarda üç kez uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu sayede, saç tellerinin hacmini ve saçın daha kuru olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak fazla miktarda saç kremi kullanmak saç sağlığı açısından asla doğru karşılanmaz.

İlgili Haberler