Saçınızı Hem Sağlıklı Hem de Hızlı Bir Şekilde Uzatabileceğiniz En Doğal Yöntem Buymuş

Saçınızı uzatmak için kimyasal ürünlere para harcamaya son! Evde de bulabileceğiniz bu doğal yağlar ile saçınızı uzun ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Saçınızı Hem Sağlıklı Hem de Hızlı Bir Şekilde Uzatabileceğiniz En Doğal Yöntem Buymuş
Yayınlanma Tarihi : 27 Aralık 2020 08:00

Sağlıklı, gür ve uzun saçlara sahip olmak neredeyse her kadının ortak hayalidir. Peki, hem sağlıklı hem ışıltılı saçlara sahip olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Özellikle içinde bulunduğumuz karantina günlerinde ısıdan, işlemden ve boyadan uzak kalan saçlarımızı doğal yöntemler ile uzatmak için ne yapmalıyız?

Sağlıklı uzayan saçlara sahip olabilmek adına başvurabileceğimiz doğal yöntemlerin başında doğal zeytinyağı maskesi gelmektedir. Doğal zeytinyağı hem tek başına hem de badem veya argan gibi yağlar ile bir kür haline getirerek uygulanabilir. 

Badem yağı ayrıca saç derisinde oluşan kaşıntı, yara ve kepeklenme şikâyetlerine de iyi gelmektedir. Saçlara doğal bir parlaklık kazandırmakta ve güçsüzleşen ve yıpranan saçı onarmaktadır.

Bir başka tavsiye ise son zamanlarda oldukça popüler olan aloe vera maskesidir. Aloe vera maskesi saça masaj yaparak uygulanmakta ve isteğinize bağlı olarak bekletilip durulanmaktadır. Aloe vera saça parlaklık kazandırmakla kalmayıp mineral ve vitamin takviyesi de yapmaktadır. Ayrıca aloe vera sadece saç için değil cilt için de önde gelen doğal bakım ürünlerindendir.

Öte yandan saç uzaması ve dökülmesi üzerinde etkili olan bir başka doğal kaynak yeşil çaydır. Yeşil çay bünyesinde antioksidan barındırdığından dolayı saçlarınıza iyi gelecektir.

Bir başka doğal yöntem ise sarımsak maskesidir. Saç uzunluğunuza bağlı olarak, tavsiye olarak üç adet, sarımsağı ezerek zeytinyağı ile karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Sarımsak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak uzamasına yardımcı olacaktır.