Sağlık Bakanı Koca'nın Açıklamaları Yılmaz Özdil'i Çileden Çıkardı Arşivde ne var ne yok ortalığa döktü

Sağlık Bakanı Koca'nın Açıklamaları Yılmaz Özdil'i Çileden Çıkardı Arşivde ne var ne yok ortalığa döktü

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'den Zehir Zemberek bir yazı daha! Sağlık Bakanı Koca'yı kızdıracak çıkış

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil yazdığı yazılarla uzun yıllardır dikkat çeken bir isim. Onun bu denli sevilmesinin nedeni korkusuzca yazıyor olması.

Hiç bir dönem hangi gazetede yazıyor olursa olsun bu duruşundan geri adım atmadı. Bir çok kişinin değiştiğine şahit olduk ama o değişmedi.

Yılmaz Özdil arşiv tutmasını seven bir isim. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayılarıyla ilgili açıklamasına muhalefetten ve hatta sanat dünyasından bile tepki geldi.

Sanat Dünyasından en sert tepki Yine Yılmaz Özdil gibi korkusuz isimlerden birisi olan Berna Laçin'den gelmişti.

Bugün İse Yılmaz Özdil Ulusal Çıkar başlıklı yazısında verdi verişti. Her satırında gerçekten olay ifadeler var: İşte Yılmaz Özdil'in yine okuyanları derin bir geçmişe götürecek o bomba yazısı..

Ve, dün itibarıyla yepyeni bir “vatan haini” katıldı aramıza.

 
“Şeffaf yönetim sergiliyor” denilen sağlık bakanımız, testleri pozitif çıkan vatandaşların hasta sayılmadığını, virüs taşısa bile yeni vaka sayılmadığını, günlük tabloya yazılmadığını söyledi.“Ulusal çıkarları korumak” için böyle yaptıklarını izah etti.

ani… Vatandaşların kafasına göre korona kapması ve hastaneye koşturarak pozitif çıkması, ulusal çıkarlarımıza aykırı oluyor.Ulusal çıkarlarımıza uygun olabilmesi için, sağlık bakanımızın takdir ettiği sayıda vatandaşımızın korona kapması gerekiyor.Korona kaparsan ve korona kaptığını gizlemezsen, bir nevi vatan hainisin.Korona kaparsan ve hiç sesini çıkarmadan uslu uslu ölürsen, vatan sana minnettar. 


 “Şeffaf” denilen sağlık bakanımızın bu vatan sevgisi mantığına göre, dünyada ulusal çıkarlarını en iyi koruyan ülke, Kuzey Kore… Çünkü Kuzey Kore'de vaka sayısı sıfır çıkıyor. Koronayım diyeni hastaneye değil, hapse yatırıyorlar, kimse korona çıkmıyor.

Yönettikleri topluma gerçekleri bütün çıplaklığıyla anlatan, karşı karşıya bulundukları tehlikeleri saklamadan, çarpıtmadan anlatan, kendi koltuğunu değil, vatandaşının canını koruyan, Almanya, Fransa, İtalya, Norveç, Japonya, Kanada liderleri ise, ulusal çıkarlarını gözetmekten aciz, ihaneti vataniye içersinde olan tipler.Mesela, hepimizin gözünün önünde yaşanan bu rezalete “ulusal çıkar” kılıfı uydurulmasına rağmen hiç sesini çıkarmadan oturan bizim bilim kurulu “milli”yken, Almanya'nın pandemiyle mücadelesini yürüten Robert Koch Enstitüsü

“gayrimilli.”Dolayısıyla, yakında şöyle haberler izlemeye başlarsanız, şaşmayın gari…Yoğun bakım servisine yapılan baskında, entübe durumda yatan sekiz terörist kıskıvrak ele geçirildi sayın seyirciler, komaya girmek suretiyle yıkıcı ve bölücü faaliyet yürüten teröristlerin, Dhkp-C'orona örgütüne mensup oldukları tespit edildi filan. 

Yılmaz Özdil Sözcü gazetesindeki yazısının devamında geçmişte hain ilan edilen kesimleri de tek tek yazdı. Yazısını Sözcü gazetesi internet sitesinden okuyabilirsiniz

En Yeniler