0-1 Yaş bebek sahibi ebeveynlere önemli tavsiyeler

Yeni bebeği olacaklara veya henüz olanlara 0-1 yaş arası bebeklerinin ve kendilerinin hayatlarını rahatlatıcak bazı önemli tavsiyelere vermeye çalışacağım.

0-1 Yaş bebek sahibi ebeveynlere önemli tavsiyeler
Yayınlanma Tarihi : 06 Kasım 2021 03:00

Biz de her anne baba gibi ilk çocuk olduğu zaman bazı acemilikler yaşadık ve hala yaşıyoruz. Bu yazıdaki amacım biricik evlatlarınıza bizim yaşadığımız sıkıntıların en azından birkaçını yaşamadan büyütmeniz.

Öncelikle doğum öncesi de en az doğum sonrası kadar mühim çünkü; doğum yaptıran doktor ne kadar iyi olursa olsun, bebeğiniz doğduktan sonra ki süreç çok farklı işliyor nitekim kontrol artık çocuk doktoruna geçiyor. Burda bizim yaşadığımız bazı sıkıntılar oldu. Doğumdan hemen sonra bebeğimiz süt ememedi ve biz bunu malesef acı bi şekilde öğrendik. Çünkü kızımız ikinci gün sarılık oldu. Ve tabiki; özel hastanelerin bir çoğu sizden para koparmak için  evet bu olayın tam karşılığı bu çünkü direk hastaneye yatış veriliyor. Ve sizin içinde çocuğunuzun ne kadar hassas olunduğu biliniyor ve bu elbette kullanılıyor. Ama asla demiyorum ki çocuğunuz için paradan kaçının. Sadece bunu suistimal edecek hastanelerden kaçının. 

Önemli bir konuda kesinlikle çocuğunuza tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın bakın; özel sigorta demiyorum. Tamamlayıcı sigorta. Neden mi? Çünkü bu sigortaların önemi siz hastaneye gittiğinizde ki birçok insan var özel hastanelere giden ücret olarak sadece katılım payı olan onbeş lirayı alıyorlar ve doktorun istediği herşey ücretsiz oluyor. Ve umarım yaşamazsınız çocuğunuz hastaneye yattığında bütün masrafları karşılıyor. Zaten her muayene ortalama yüzseksen lira on defa ile çarpsak ortaya çıkan fiyat belli ve bu sigortayı şu an için ortalama bin lira her türlü daha kardasınız. Kızım Asyam ateşin 40 derece olduğu zaman iki gün hastanede yattık ve ikibin lira masraf çıktı ve buna covid testide dahil ve hepsini bu sigorta karşıladı sizce de çok mantıklı değil mi?