1 diş sarımsağı kulağınızda yarım saat bekletince o sorunu bitiriyor

Sarımsak çok faydalı bir besin ancak kulak üzerindeki bu etkisi pek bilinmiyordu! İşte Türk mutfağından eksik olmayan sarımsağın mucizeleri

1 diş sarımsağı kulağınızda yarım saat bekletince o sorunu bitiriyor
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2022 15:14

ULUSALPOST.COM/ Pek çok rahatsızlığa karşı iyi gelen sarımsak vücudumuzu korumayı sağlayan doğal besinlerden biridir. Yapılan araştırmalarda sarımsağın saç ve tırnak sağlığının korunması, kanserden korunma, cinsel sağlığın korunması, kilo kontrolünün sağlanması, kalp ve damar hastalıkları ile diyabet gibi kronik hastalıklara karşı korunma gibi bir çok şeye iyi geldiği ortaya çıkarılmıştır. 

Sofralarımızdan eksik olmayan sarımsağın pek bilinmeyen bir mucizesi daha ortaya çıktı! Haber7.com tarafından yayınlanan bir haberde sarımsağı kulakta yarım saat kadar bekletmenin mucizeleri anlatıldı.

thumbs-b-c-0d35acb4d454e14245636724761f43cf.jpg

Bilindiği gibi Kulak temizleme çubukları genelde kulağın dış bölgesi ve kepçesini temizlemek amacıyla üreticiler tarafından üretilmiş bir araçtır. Kulak çubukları aslında pek faydalı değil. Nedeni ise kulak çubuklarının sokulması durumunda kulak deliği ve kulaktaki kirleri daha da ileri itmiş oluyoruz. Buda son derece yanlış bir uygulama. Kulak çubuğunu bilinçsizce kulağa sokmak ayrıca kulak zararında da hasara yol açabilir. 

Kulak kiri bilindiği gibi kulak kanalını nemli tutmaktadır. Kulakları temiz tutmanın en iyi yolu ise ona hiç dokunmamaktır. Duyma sorununuz varsa veya aşırı kulak kiri şikayetiniz varsa mutlaka uzman bir doktora görünmeniz gerekmektedir. 

PEKİ SARIMSAK NE İŞE YARIYOR?

Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin.

mark-paton-qpoxts03rps-unsplash.jpg

KULAK İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLİR?

Şimdi gelelim asıl meseleye. Kulağınızda bir sorun varsa gideceğiniz doktor bellidir. Kulak için gideceğiniz bölüm KBB bölümüdür. Kulak burun boğaz doktoru kulak ile ilgili rahatsızlıkların hem tıbbi hem cerrahi tedavi yöntemleri konusunda tek yetkili sağlık birimidir. Bu yüzden bu birim haricinde herhangi bir bölüme gitmenize gerek yoktur. Kulağınızda oluşan herhangi bir sorunu mutlaka önemseyin! Ağrı veya akıntı gibi sorunlar oldukça ciddi problemlerdir. Bu yüzden uzman bir doktora görünmenizde her zaman fayda vardır!

İlgili Haberler