2 Doz BionTech Aşısı Olanları İlgilendiren Önemli Karar!

ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nden Başkan Biden'ı kızdıracak karar! BionTech koronavirüs aşısının 3. dozunun vurulmasını oy çoğunluğu ile reddedildi.

2 Doz BionTech Aşısı Olanları İlgilendiren Önemli Karar!
Yayınlanma Tarihi : 18 Eylül 2021 16:50

Geçtiğimiz ay, yetkili kurumların incelemesi ve karar vermesi beklemeden ABD Başkanı Joe Biden, 20 Eylül tarihinden itibaren yeni tip koronavirüse karşı 3. doz aşı uygulamasının başlayacağını açıklamıştı. Ancak yetkili mercinin kararı tam tersi çıktı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) gerçekleştirdiği panelde Pfizer-BionTech ortaklığında geliştirilen ve Kovid-19'a karşı en etkili olduğu iddia edilen aşının, yaşlılar için 3. doz uygulamasını hayata geçirmek için oylamaya gitti. 

Gerçekleştirilen panelde, Pfizer-BionTech ortaklığında geliştirilen Kovid-19 aşısının 16 yaş üstü herkese uygulaması konusunda yapılan oylamada, panelde yer alan 18 kişiden 16'sı 'HAYIR' oyu kullandı. 

İddialara göre, paneldeki oylamanın bir bağlayıcı etkili yok. Ancak bu durum ABD Başkanı Biden'ın 20 Eylül tarihinden itibaren başlatmayı düşündüğü 3. dozların yani 'takviye dozların' uygulama planının hayata geçirilmesini zorlaştıracak. 

Kaynak: medyatava.com