Armut çayının faydalarını duyunca kabuğunu artık çöpe atmayacaksınız!

Armut en faydalı meyvelerdendir. Ancak armut kabuğuyla yapılan çay da çok faydalı

Armut çayının faydalarını duyunca kabuğunu artık çöpe atmayacaksınız!
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2022 00:08

Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendiren mide dostu meyvelerden biri de armuttur. Armut genelde kış aylarında tüketilmektedir. Elma kadar tercih edilmiyor olsa da armut çok faydalı bir meyvedir. Uzmanlara göre armudun kabukları da faydalı.

Elma kabukları gibi armut kabuklarını da değerlendirmek gerekiyor. Armut kabuğundan yapılan çay mide rahatsızlıklarına iyi geliyor.

Kış hastalıklarına karşı da koruma sağlayan armut kabuğu en faydalı besinler arasında!

ÇÖP SANIP ATIYORDUK!

Armut kabuğunu bugüne dek çöp sanıp atıyorduk. Oysa ne büyük hata. Armut kabuğundan yapılan çay mucize faydalar sağlıyor.

Armut kabuğu çayı nasıl yapılır?

Haberciniz.biz sitesinde yer alan bir içerikte; Armut kabuğundan yapılan çayın tarifi paylaşıldı

Armut kabuğu çayı için; iki bardak su bir kaba konulur ve bir adet armudun kabuğu soyularak yaklaşık 10-15 dakika kadar yeterince kaynatılır. Tercihinize göre içerisine bir dilim limon, iki adette karanfil veya bir adet tarçın kabuğu da ekleyerek çayınızı lezzetlendirebilirsiniz.

Armut kabuğu kadar kendi de faydalı.

hsbc-pear-1511656-960-720.jpg

Peki 1 adet armut neden tüketilmeli? İşte armut yenildiğinde vücudumuza sağlamış olduğu faydalar

  • Sinir sistemini ve bağırsak sağlığını destekleyen armut aynı zamanda da kanama bozukluklarına iyi gelmektedir. Kalp ve damar sağlığına karşı koruyan armudun yüksek tansiyonu da dengelediği bilinmektedir. Uzmanlara göre armut kötü kolesterolü de düşürmektedir. Kabızlığın da ilacının armut olduğu bilinmektedir.