Aşı Olmayan Kişilere Getirilen Yasak Sessiz Sedasız Ortaya Çıktı!

Türkiye'de aşı olmayanlara sessiz sedasız bir yasak getirildiği ortaya çıktı! Duyuran isim Can Ataklı oldu

Aşı Olmayan Kişilere Getirilen Yasak Sessiz Sedasız Ortaya Çıktı!
Yayınlanma Tarihi : 09 Ağustos 2021 17:34

Korona virüs aşısı Türkiye'de zorunlu değil. Ancak bazı kesimler aşının zorunlu olması için çalışma yürütüyorlar. Bakıldığında ise aşı olmayanlara çeşitli kısıtlama veya yasaklar getirilmesi düşünülüyor.

Bugün  ise geçtiğimiz günlerde TELE1'den ayrılan ünlü gazeteci Can Ataklı'dan şaşırtıcı bir iddia geldi. Ataklı'nın iddiasına göre aşı olmayanlara sessiz sedasız bir yasak getirilmiş durumda.

Korkusuz gazetesindeki köşesinde konuya değinen Can Ataklı o yasaktan söz etti. Şaşırtıcı yasağın başka yerlerde de uygulanıp uygulanmayacağı bilinmezken Can Ataklı'nın ortaya attığı bu iddia kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Gerçek Gündem dahil çok sayıda haber sitesi Ataklı'nın aşı iddiasını manşete taşıdı.

İşte Can Ataklı'nın Korkusuz gazetesindeki köşesinde yazmış olduğu yazıdan ilgili bölüm:

can-atakli-d649bf.jpg

Korona vakaları giderek artıyor.

Yaz tatili rehavetine Kurban Bayramı’nın uzun tatili de eklenince korona yine tehdit edici boyuta doğru tırmanmaya başladı.

Tabii ister istemez herkesi yeni sert önlemlerin alınıp alınmayacağı telaşı sardı.

En çok korkulan, aşı olmayanların bazı haklarının kısıtlanacağı yolundaki haberler.
 
Buna göre aşısı olmayanların AVM’lere, devlet dairelerine girmeleri, toplu taşıma araçlarını kullanmaları yasaklanabilir.

Bu yönde talepler olduğu kadar, pek çok kişi de doğal olarak karşı çıkıyor.

Ancak bir emekli asker arkadaşımdan öğrendiğime göre İstanbul’daki orduevlerine aşısız girmek yasaklanmış.

Birinci Ordu Komutanlığı’nın aldığı karara göre; her kim olursa olsun aşı olmamış kişilerin orduevlerine alınmaması talimatı verilmiş.
 
Emekli asker arkadaşım, “Uzun zamandır orduevlerine gitmemiştim, pandemi döneminde pek dışarı da çıkmadım. Kapıya vardığımda görevli subay aşı kartımı görmek istedi. Ben HES kodu sandım. Meğer gerçekten aşı kartıymış. Aşı olmadığımı söyleyince içeri giremeyeceğimi söyledi. Yazılı emri görmek istedim, üzerinde Birinci Ordu anteti olan bir kağıdı gösterdi ancak cep telefonumla fotoğrafını çekmeme izin vermedi. Bu nasıl iş anlamadım” dedi.

Bu arada aşılama oranında da yüzde 34’ü bulduk, bunu de ek bilgi olarak sunayım.

Kaynak: KORKUSUZ  - CAN ATAKLI

Sağlık Haberleri