Ayak kokusunun çözümü.. 1 yemek kaşığı karbonat

Ayak kokusundan kurtulmak istiyorsanız 1 yemek kaşığı karbonat yetiyor.

Ayak kokusunun çözümü.. 1 yemek kaşığı karbonat
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2023 22:32

Ayak kokusu sorununa karşı en etkili çözüm yine doğal yöntemler. Ulusalpost.com'a konuşan Dr Fatma İbrahimi ayak kokusundan kurtaran yöntemleri sıraladı. Eğer ayak kokunuz varsa işte bilmeniz gerekenler

Karbonat ayak sağlığı için faydalı bir üründür. Hem doğaldır hem de çok sağlıklıdır. Alternatif çözümleri günümüzde bir çok kişi bilmiyor. Oysa karbonatla şifa bulmak mümkündür.

Uzun süredir kurtulamadığınız ayak kokusuna çözümü karbonatta olabilir. Karbonatın etkisini görmek için bir kova 1 litre su ekleyin ve suyun içine 1 paket karbonat atıp güzelce karıştırın. Karbonatlı su içinde kalan ayaklarınız temizlenecek ve kokudan kısa sürede hızla uzaklaşacaktır. Karbonat sayesinde ayağınızdaki bir çok sorunda ortadan kalkacaktır.

AYAKKABI İÇERİSİNE DE SERPİŞTİREBİLİRSİNİZ

Karbonat ayakkabı ve çorapların içerisine serperek de kullanılabilir. Ayakkabı içerisine serpiştireceğiniz bir tutam karbonat tüm kokuyu ortadan kaldıracaktır.

Ayak kokusunu giderebilmek için sirkede kullanılabilir. Akşam ayaklar sirkeli su içerisinde bir süre bekletilirse ayak kokusu yok olur. 10 gün kadar 20 dakika uygulamak ve her duş sonrası sirkeli su ile ayakları yıkamak ayaklarda oluşan tüm kokuyu yok edecektir.