Bakan Koca : Kovid-19 Geçirip Antikor Düzeyi Yüksek Olanların da aşı olmasını istedi

Sağlık Bakanı Koca, sanatçı Nilgün Belgün'ün sorusu üzerine, dünyada yaygın uygulamaya göre, Kovid-19 geçirip, antikor düzeyi yüksek olanların da aşı olması gerektiğini açıkladı..

Bakan Koca : Kovid-19 Geçirip Antikor Düzeyi Yüksek Olanların da aşı olmasını istedi
Yayınlanma Tarihi : 29 Ağustos 2021 00:28

Koronavirüs aşılaması devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çarpıcı bir açıklama yaptı. Açıklamasında kimlerin aşı olması gerektiğine dair önemli bilgiler verdi. Sanatçı Nilgün Belgün kendisine bir soru sordu. Bakanın verdiği yanıt aşı olanları da ilgilendiriyor

 

ANKARA (AA) - Bakan Koca, sosyal medya hesabından, sanatçı Nilgün Belgün'ün kendisine yönelttiği, "Ben Kovid geçirdim ve üzerinden 7 ay geçmesine rağmen antikorum 3168.0. Doktorum aşı olmam için düşmesini beklememi önerdi, 'yüklenmeyelim' dedi, 'Aşı zaten antikor için yapılıyor sizin bağışıklığınız var' diye ekledi. Bu durumda bizim gibiler ne yapmalı?" sorusunu yanıtladı.

Koca, şunları kaydetti:

"Sn. Nilgün hanım, sorunuz önemli. Kovid-19 geçirip antikor düzeyi yüksek olanlar aşı olmalı mı? Dünyada yaygın uygulamaya göre, evet. Salgında olduğu gibi, toplum ölçekli aşılamalarda rutin antikor bakılması önerilmiyor, kesin koruyuculuğu konusundaysa bilgiler henüz yetersiz."

Muhabir: Burcu Çalık Göçümlü

Kaynak:Haber Kaynağı