Banyoda Duş Alırken Hemen Hemen Herkes Yapıyor Zararı Çok Büyük Çıktı!

Pelvik taban uzmanı Dr Alicia Jeffrey-Thomas banyoda duş alırken yapılan bir hataya karşı herkesi uyardı! Tehlike çok büyük sakın bundan sonra yapmayın

Banyoda Duş Alırken Hemen Hemen Herkes Yapıyor Zararı Çok Büyük Çıktı!
Yayınlanma Tarihi : 14 Ağustos 2021 18:17

TV100 Bugün çarpıcı bir haber yayımladı. Yayınlanan haber aslında hemen hemen herkesin yaptığı bir hatayla ilgili. Bir çok insan banyoda duş alırken istemsizce idrarını yapabiliyor. Yapılan bu hata hem dinen yanlış olduğu gibi hem de sağlık açısından çok tehlikeli bir durum:

Konuyla ilgili olarak Dr. Alicia Jeffrey-Thomas, TikTok'ta yayınlanan bir videoda izleyicileri duşta idrar yapmanın tehlikeleri konusunda uyardı ve neden uzak durmaları gerektiğini de açıkladı.. 

Uzun bir süredir Sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanan uzman isim, pelvik tabanınıza zarar veren 'kötü alışkanlıklar' konusunda çok önemli açıklamalar yaparak uyardı..

TUVALET ALIŞKANLIKLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

Çektiği videoyla uyarılarda bulunan Pelvik taban uzmanı Dr Alicia Jeffrey-Thomas, yapılan bu yanlış hareketin sağlıklı tuvalet alışkanlıklarınızı bozarak yarardan çok zarar verebileceğini ifade etti..

BU DÜRTÜDEN KAÇININ

Söz konusu açıklamasında Mesanemizi belirli sinyallerle işeme dürtüsüne yönlendirmekten kaçınmak istiyoruz. Bu durumda, duşta idrara çıkmak, akan suyun sesini idrara çıkma ile ilişkilendirir. Bu, genellikle diğer akan su sesleriyle tetiklenmeye dönüşebilir diyen Dr. Alicia Jeffrey-Thomas ideal idrara çıkma sıklığı konusunda ise "Banyo ziyaretleri arasındaki normal süre gün içinde her üç ila dört saatte bir ve ideal olarak gece en az bir kez uyanmak olarak özetlenebilir." diyerek uyarısını sürdürdü.. 

PEKİ BANYODA İDRAR YAPMAK GÜNAH MI?

En çok merak edilense banyoda duş alırken banyoda idrar yapmanın günah olup olmadığıdır bu konuda ise Yeniakit'in haberine göre Banyo yapılan yere küçük abdest bozmak haram değildir; ve bundan dolayı herhangi bir günah olmaz. Ancak banyoda yaşanan bu durum banyo adabına hiç ama hiç uygun düşmez. Ve çok önemli bir detay ise Peygamberimiz bu hususta da önemle durur. "Sizden biriniz banyo yaptığı yere idrar etmesin. 

Görüldüğü üzere hem dinen hem de sağlık açısından banyoya idrar yapmak sakıncalıdır. Eğer sizler de bu hatayı yapıyorsanız bu hatadan vazgeçmelisiniz. 

AYAKTA İDRAR YAPMAKTA KABUL EDİLEMEZ

Bir diğer hususta ayakta idrar yapmamak gerekiyor. Bu durumda sakıncalıdır. Kıyafetlere ve etrafa sıçrayan idrar çeşitli sağlık problemlerinin yanı sıra da temizlik açısından tehlikeli bir durumdur

İlgili Haberler