Bilim İnsanları Duyurdu! Koronavirüste Kabus gerçek oldu!

5 Milyon kişinin ölümüne neden olan korona virüs salgınıyla ilgili bilim insanlarından korkutan açıklama..

Bilim İnsanları Duyurdu! Koronavirüste Kabus gerçek oldu!
Yayınlanma Tarihi : 20 Eylül 2021 01:41

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyanın dört bir yanına yayılan koronavirüsle ilgili araştırmalar sürüyor.

Son gelen araştırma endişeleri ikiye katladı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bilim insanları virüsün yeni varyantları çıktıkça yaşadığı değişimi belirlemeyi başardı. Buna göre, virüs 'havada daha iyi yayılmak için' evrim geçiriyor.

TV100 tarafından da duyurulan Yeni bir araştırmaya göre, son Kovid-19 varyantları, hava yoluyla bulaşmada koronavirüsün orijinal versiyonundan çok daha usta.

Maryland Üniversitesi araştırmacıları, ilk olarak Birleşik Krallık'ta tanımlanan Alfa varyantını analiz ettiler ve taşıyıcıların, orijinal virüsle enfekte olanlardan 43 ila 100 kat daha fazla bulaşıcı viral aerosol soluduğunu keşfettiler.

İlk olarak 2019 yılının başlarında Çin'de başlayan salgın sonra hızla dünyaya yayılmıştı. Bugüne dek 5 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs toplamda 225 milyon kişiye bulaşmıştı.

2 yıldır hayatımızda olan koronavirüs çeşitli varyant ve mutasyonlarla kendini yeniliyor. Yoğun bir aşılama süreci devam ederken bilim insanları virüsün şekil değiştirmesinden ve mevcut aşıların varyantlar karşısında etkisiz olabilmesi ihtimalinden endişe duyuyorlar.

Daha önce BioNTech'in kurucuları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin gerekirse 100 gün içerisinde yeni bir aşı geliştirebileceklerini açıklamıştı.