Bir garip öneri Çaya tereyağı koyup için! Resmen mucizeymiş

Canan Karatay tarafından yapılan öneri tartışma konusu oldu. Neden çaya tereyağı eklenmeli?

Bir garip öneri Çaya tereyağı koyup için! Resmen mucizeymiş
Yayınlanma Tarihi : 06 Mayıs 2022 18:17

Canan Karatay ezber bozan açıklamalarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Son önerisi gerçekten çok şaşırtıcı. Çayın tereyağı ile tüketilmesini öneriyor. Deneyenler ise gerçekten tadının lezzetli olduğunu belirtiyor. Peki çay neden tereyağı ile tüketilmeli? Bakın Canan Karatay'a göre neden tereyağlı çay tüketilmeliymiş.

Yurt gazetesinde yayınlanan bir haberde; Canan Karatay'ın gündeme bomba gibi düşen önerisine yer verildi. Öneriyi uygulayanlar sosyal medyada çayın daha lezzetli olduğuna dikkat çektiler. 

Prof. Dr. Canan Karatay katılmış olduğu TV programında tereyağının öneminden bahsetti. Tereyağı vücudumuzun en önemli besinlerinden biridir diyen Canan Karatay, her gün severek birkaç bardak tükettiğimiz çaya şeker yerine tereyağı eklenmesini tavsiye etti.

Orta Asya’nın, Moğollar’ın ve Kırgızistan’ın da çaylarına şeker yerine tereyağı attıklarını söyleyen Canan Hoca, bizlere de çaya şeker yerine tereyağı koymamızı şiddetle tavsiye etti.

Çaya tereyağı koymanın faydaları nelerdir?

Çaya az miktarda tereyağı konulması, antioksidan kaynağı, protein kaynağı ve kolesterol açısından oldukça yararlıdır.

* Cilt de oluşan çatlakları giderir. 

* Cilde parlaklık kazandırır.

* Bağışıklık sistemini güçlendirir.

* Protein kaynağıdır.

* Damar tıkanıklığını önler.

* Kan şekerini dengeleyerek vücuda enerji verir.

* Tereyağı kan şekerinizi yükselteceği için bu size uzun süreli tokluk hissi verecektir.

* Kabızlığa iyi gelir.

Önemli uyarı: Kullanacağınız tereyağı mutlaka organik olmalıdır. Aksi takdirde bir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden organik tereyağı ile bu yöntemi denemeniz gerekmektedir. Piyasada satılan merdiven altı üretim markalardan uzak durup güvendiğiniz marka ve güvendiğiniz kişilerden tereyağınızı almaya dikkat edin

İlgili Haberler