Böbrek rahatsızlığının belirtileri bariz bir şekilde aylar önce kendini belli ediyor

Böbrek sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bazı belirtiler! Kesinlikle ihmal edilmemesi gerekiyor

Böbrek rahatsızlığının belirtileri bariz bir şekilde aylar önce kendini belli ediyor
Yayınlanma Tarihi : 16 Eylül 2022 11:23

Böbreklerimiz küçük ama vücudumuzun en önemli organlarıdır. Böbreklerimiz bittiği zaman vücudumuz büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilir.

Bu nedenle böbrek sağlığımıza dikkat etmemiz gerekmektedir.

Acıbadem.com.tr'de yayınlanan bir içerikte böbrek sağlığında bir sorun olması durumunda vücutta kendini belli eden bazı önemli belirtiler paylaşıldı. Bu belirtiler sırasıyla şu şekildedir.

Çabuk yorulma, bulantı, kusma
İdrarın görünümünde değişiklik (Kanlı, çay rengi, köpüksü olması)
İdrar yapma alışkanlığında değişiklik (Miktarda artma veya azalma, idrara sıkışma, idrar yaparken yanma, gece idrara çıkma)
Ayak bilekleri, el ve yüzde şişme
Yüksek kan basıncı
Nefes darlığı, nefes almada zorluk
Tat almada bozukluk, kötü kokulu nefes

Görüldüğü gibi bu belirtiler oldukça ciddi belirtilerdir. Eğer sizde de uzun süren bu belirtiler varsa mutlaka bir uzman doktora görünmelisiniz.

Bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşıp onların da yararlanmasını sağlayın

Unutmayın böbrekler vücudumuzun sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürebilmesi için küçük ama çok önemli organlardır. Böbrek sağlığına bu yüzden dikkat etmek gerekmektedir.

Bu nedenle alkol, sigara, kızartılmış gıdalar, tuzlu gıdalardan olabildiğince uzak durmak gerekmektedir. Bol yeşille beslenenlerin böbrek sağlığının daha iyi olduğuna dair araştırmalar çokça fazladır. Düzenli su tüketimine dikkat etmekte büyük önem taşımaktadır.