Elma sirkesinin pek bilinmeyen sırrı 1 yemek kaşığı içince şıp diye geçiyor..

Elma sirkesi dünyanın faydalı besinlerinden biri. Peki 1 yemek kaşığı elma sirkesini suda karıştırıp içince ne oluyor?

Elma sirkesinin pek bilinmeyen sırrı 1 yemek kaşığı içince şıp diye geçiyor..
Yayınlanma Tarihi : 18 Nisan 2022 19:39

Elma sirkesi faydalı besinlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Türk mutfağında da eksik olmayan elma sirkesi salataların vazgeçilmezi olarak biliniyor. Boğaz ağrısı herkesin başına gelebilmektedir.

Özellikle havaların soğuk olduğu dönemlerde herkesin mutlaka boğazı ağrımıştır. Boğaz ağrısına karşı bazı alternatif yöntemler var.

Özellikle elma sirkesinin boğaz ağrısını geçiren harika bir özelliği var. Evet deneyen bir çok kişi faydasını gördüğünü bile belirtiyor.

ELMA SİRKESİYLE BOĞAZ AĞRISI NASIL GEÇER?

tr.newsner.com sitesinde yer alan haberde elma sirkesinin boğaz ağrısını nasıl geçirdiği anlatıldı:

Boğazınız ağrıdığında hala pahalı ilaçlar mı alıyorsunuz? Artık onlara gerek yok. Çözümü gayet basit. Yarım su bardağı su ile elma sirkesini karıştırın. Bir saat içinde birkaç kez gargara yapın. Boğazınızdaki bakteriler yok olacaktır. İşte bu kadar basit!

Önemli uyarı: 1 Bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi eklemek yeterli olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir şey ise kullanacağınız elma sirkesinin doğal ve organik olmasıdır.

PEKİ SİRKELİ SU İÇMEK NE İŞE YARAR?

Yukarıdaki yöntem elma sirkesinin boğaz ağrısına karşı formülüydü. Ancak bir mucize daha var. O da sirkeli su içmenin faydalarıyla ilgili.

Sirkeli su içmekte çok faydalıdır.

1 Su Bardağı içerisine 1 yemek kaşığı sirkeyi ekleyin ve 1 dilim de limon sıkın bu suyu için.

Ne olacak?

Sirkeli su içmek yağ yakımı sağlar. Sirkeli su vücutta detoks etkisi yaratarak vücudu yeniler. Su ile seyreltilerek içilen sirke mide rahatsızlıklarına da iyi gelir. Düzenli olarak sirkeli su içmeniz durumunda güçlü bir sindirim sistemine de sahip olursunuz. 

Ayrıca sirkeli su içmenin vücuttan hızlı bir şekilde de ödem attığı bilinmektedir. 

Kaynak: tr.newsner.com  - Ulusal Post