En zararlı 10 yiyecek. Çerez gibi hepsini bolca tüketiyorduk. Tam zehirlermiş

Atıştırma yiyecekleri, her geçen yıl daha da kötüye gitmekte ve bir çok hastalığa neden olmaktadır. Genç yaşta ölümleri araştıran bilim insanları ortaya çıkardıkları bir raporla en sağlıksız 10 yiyeceği tespit etti. İşte o zararlı yiyecekler

Yayınlanma Tarihi : 13 Ocak 2023 01:44

Atıştırma yiyecekleri, her geçen yıl daha da kötüye gitmekte. En zararlı atıştırma yiyecekleri aşağıda sıralanmaktadır.. Hemen uyaralım; diyet programınıza hiç bir şey eklemeyerek bel kısmınıza kilo aldıran şeker, kimyasal, renklendirici ve yağ karışımını tanıtan yiyecek endüstrilerinin listelerinin zamanı geçmiştir.


1. Patates Kızartmaları


McDonalds'ın yemeklik yağlarını değiştirdiği gerekçelerine inanmayın. Patates kızartmaları, kimyasal ve şeker ile fazla yağlı ve çeşitli olan nişasta içeren beyaz patateslerdir. Tabaktaki en zararlı yiyecektir.

2. Donutlar


Kızarmış ekmeklerdir. Daha fazla bir şey söylememe gerek var mı? Bu yeterli kadar kötü gelmedi mi, peki üzerindeki şeker ve kremaya ne demeli? Başka sorunuz var mıydı?

 

3. Cipsler (Patates veya Mısır)


Bunlar patates kızartmalarının paketlenmiş halidir. Ancak, sağlıklı yiyecek satan marketlerde bulabileceğiniz fırınlanmış mısır cipslerini tercih edebilirsiniz.

4. Soda


Maalesef, soda diyet programlarında yer almakta. Kesinlikle tamamen kimyasal madde içermektedir.

5. Çörekler ve Aparatif Kekler


Üzerlerinde kremalar olur ve içeriğinde ise çok fazla şeker içerir.

6. Şeker Barları


Kendinizi bunların içerisinde ve kuru yemişlerde olan bir veya gram proteinlerle kısıtlayabilirsiniz ama daha çok tam bir kâbus olan şekerden. “ enerji” barları olan bir yiyecekle sağlıklı bir yiyeceği değiştirebilirsiniz çoğu şeker barları kesinlikle sağlıksız yiyecek olarak bilinirler ama bazıları 1/ 3’den daha az kalori, biraz daha fazla protein ve az yağ içerir. Bunları birbirine karıştırmamak gerek.

7. Yağsız Kurabiyeler


Bunlar, daha sinsi yiyeceklerdir çünkü sağlıklı gibi görünürler. Yağsız yiyeceklerin, kaloriz olanlara eşit olmadığını unutmayın.

8. Krakerler


Çoğu krakerler, yağlıdır. Dikkatlice etiketleri okuyun ve yağsız olanları tercih edin.


9. Çubuk Krakerler
Unutmayın, çünkü yağ içermeyen hiçbir yiyecek sağlıklı değildir.
Sonuç: Bu kaymak, kramelli, Hindistan cevizli kahve, kremalı kahve içecekleri her yerde yaygındır. Starbucks da çok severim, ama 20 gram kafein, şeker, krema ve süt bir günde iki kez alınırsa beli ince yapmaz!

MYNET