Evet Soğanı Soyup Boynunuza bağlarsanız o sorun geçer

Soğanla ilgili yine herkesi şaşırtacak bir fayda daha! Soğanın soyulup boyna bağlanması durumunda bakın neler oluyor

Evet Soğanı Soyup Boynunuza bağlarsanız o sorun geçer
Yayınlanma Tarihi : 22 Mayıs 2022 23:42

ULUSALPOST.COM/ Soğanla ilgili hemen hemen her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Ancak ortaya çıkan son bilgi özellikle soğanı kral yaptı! Eğer sizlerin de bazı ağrı problemleriniz varsa soğanla ilgili bu mucizeleri kesinlikle öğrenmeli ve arkadaşlarınızla da paylaşmalısınız!

Soğanın faydalarını artık bilmeyen yoktur! Öyle ki soğan en faydalı besinlerden biridir. Genelde yenildiğinde faydalı olan soğanın cilt içinde bazı faydaları olduğu ortaya çıktı. Öğrendiğinizde eminiz sizlerde soğanın bu mucizelerinden yararlanacaksınız.

Sadece bilmeniz gereken bazı detaylar var.

Öncelikle bu uygulamayı yaparken cildinizde fazla bekletmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca cildinizde herhangi bir soruna yol açarsa hemen uygulamayı durdurmalısınız. Soğan yeryüzündeki en faydalı en doğal besinlerden biridir. Peki soğanın cilt üzerindeki olumlu etkisi nasıl oluşuyor?

Akşam gazetesinde yayımlanan bir içerikte soğanın pek bilinmeyen etkilerinden bahsedildi. Özellikle ileri yaşlarda kas ve eklem ağrısı sorunu yaşayanlar için önerilen bu yöntemin kesinlikle işe yaradığı da belirtiliyor. 

Soğanı kesip bu şekilde bir gece uyuduğunuzda ise vücudunuzda eklem, baş ağrısı, omuzdaki ve boyundaki tutulmayı anında giderecektir.

d817e6b8-d2d3-4b4e-8ad0-7f016fa5d0ae.jpg

Soğanın içerisinde bol miktarda kükürt bulunmaktadır. Kükürt karaciğer için adtea bir detoks maddesidir ve karaciğerde oluşan kurşun ve ağır metallerin uzaklaşmasına yardımcı olur. Bir dilim olarak kesilmiş kuru soğanı boynunuza bağlayıp bir süre beklettiğinizde vücudunuzda şu değişimler meydana gelir;
Kan temizlenir ve kolestereol düşürücü etkisi vardır.

Kanda ki pıhtının ortadan kalkmasına astımla mücadele etmenize yardımcı olur.Soğanı kesip bu şekilde bir gece uyuduğunuzda ise vücudunuzda eklem, baş ağrısı, omuzdaki ve boyundaki tutulmayı anında giderecektir.


Soğan, aynı sarımsak gibi, güçlü kokusu nedeniyle bazen yemekten kaçındığımız gıdalar arasında yer alıyor ancak, yine sarımsak gibi sağlığa faydaları nedeniyle uzmanlar tarafından sık sık tüketilmesi öneriliyor. Soğan suyunun faydaları arasında ilk olarak sayılanlar antiseptik olması, bakterilere karşı vücudun direncini arttırması, kan basıncını dengelemesi ve bazı kanser türlerine karşı koruma sağlaması bulunuyor.


Tansiyon: Soğanda bulunan “quercetin” adlı bileşenin tansiyonu düşürdüğü ve hipertansiyon hastalarında tansiyon kontrolüne yardımcı olduğu yönünde araştırma sonuçları bulunmaktadır.


Kolesterol: HDL yani “iyi” kolesterolünüzü yükseltmek istiyorsanız uzmanların önerisi günde yarım çiğ soğan yemeniz yönünde. Özellikle yüksek kolesterollü, yağlı et yemekleri sırasında soğan yiyerek kötü kolesterolün olumsuz etkilerine karşı damalarınızı koruyabilirsiniz.


Mide krampları: Yapılan araştırmaya göre kırmızı soğan gıda zehirlenmesine ve strese bağlı mide kramplarını rahatlatıyor.


Diyabet: Besin lifi bakımından zengin olan soğan kan şekeri dalgalanmalarını önler ve az miktarda besin lifi tüketimi nedeniyle yaşanan kabızlığa iyi gelir. Soğan, hem tip 1 hem de tip 2 diyabet hastalarında glikoz seviyelerinin düşürülmesine yardımcı bir sebzedir.


İdrar Söktürücü: Soğan güçlü bir idrar söktürücüdür ve kanın temizlenmesine yardımcı olur.
Öksürük: Geleneksel olarak bronşit ve astım tedavisinde kullanılan soğan suyu aynı zamanda kuru öksürüğe de iyi gelmektedir.


Tüm soğan türleri belirli oranlarda antioksidan içeriyor. Ancak kırmızı soğanın ve beyaz soğana göre daha güçlü bir antioksidan olduğu belirtiliyor. Soğanın köke yakın bölümü kanserden korunma sağlayan bileşenler bakımından en zengin bölgesi.

Evet görüldüğü gibi soğanın pek bilinmeyen sayısız mucizesi var! Soğanla ilgili bu bilgileri sadece kendinize saklamayın mutlaka arkadaşlarınızla da paylaşın. Onlarda soğanın mucizeleri hakkında bilgi sahibi olsunlar. Yanı başınızda duran soğanın mucizelerini öğrensinler. Sofralarımızdan eksik etmediğimiz soğan aslında gün yüzüne çıkmamış sayısız faydasıyla doğal bir mucizedir. Yüz yıllardır mutfağımızdan eksik olmayan soğan unutmayın doğal ve faydalı bir besindir.