Gece uyumadan önce yoğurtla hurma karıştırıp yenilirse bakın ne oluyormuş

Son günlerde yoğurt ve hurma karışımı büyük merak konusu oldu. Herkes bu karışımın sağlık açısından faydalarını araştırıyor

Gece uyumadan önce yoğurtla hurma karıştırıp yenilirse bakın ne oluyormuş
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2022 13:07

Yoğur özellikle kalsiyum açısından zengin bir besin. Özellikle yağsız yoğurdun daha faydalı olduğu belirtiliyor. Karın yağlarını yakma konusunda yağsız yoğurdun başarısı çokça fazladır. Yoğurt ayrıca mideye ve bağırsaklara da faydalı bir besin.

Sinirim ve bağışıklık sistemi için yoğurdun faydalarını bilmeyen kalmamıştır.

Ancak son dönemde yoğurt ve hurma merak edilen ikililer arasında.. Peki hurma ile yoğurdu birlikte tüketmenin vücuda ne gibi faydaları olabilir?

Hurma ve yoğurdun birlikte tüketilmesinin faydaları hakkında Hürriyet gazetesinde detaylı bir haber yayınlandı ve mucizevi etkilerinden söz edildi. 

Hurma yağ, kalsiyum, demir, vitaminler ve protein açısından zengin olmasıyla biliniyor. Yoğurt da kalorisi neredeyse yok denecek kadar az olan bir protein kaynağı. Proteinler ise uzun süre tok tutuyor, kasların inşa edilmesine ve onarılmasına yardımcı oluyor.  

ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYIN

Hurma faydalı bir besin olsa ölçüyü kaçırmamak gerek. Çok sayıda beslenme uzmanı gece yoğurtla ile birlikte yenilen hurma sayısına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Özellikle yağ yakımı konusunda hurma yoğurt karışımın faydasını görmek istiyorsanız bu karışımın ayarını iyi yapmak gerek.

ÖLÇÜ NASIL OLMALI?

1 Kase yoğurt içerisine 4 adetten hazla hurma koymayın. Bazı beslenme uzmanları 1 kase yoğurt 21 adet hurma ölçüsü vermiş. Bu gece için olan hurma yoğurt karışımı değildir. Bu gün içerisinde diyet yapanların uygulaması gereken karışımdır.

Siz hurma ve yoğurdun şifasından yararlanmak istiyorsanız 1 kase içerisinde en fazla 4 adet hurma bulundurun.

VÜCUDA NE GİBİ ETKİLERİ OLACAK?

Zamanla göbek bölgesindeki yağlar eriyecek, cilt daha da güzelleşecek. Vücuttaki ödem ve şişkinlik yok olacak. Yoğurdun güçlü etkisi sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenecek.

Diş ve kemik sağlığınıza faydaları bulunuyor. Ayrıca karaciğerinizin de pırıl pırıl olmasını sağlayacak.

Bunun için 1 kase yoğurt, 4 adet hurma karışımına 1 çorba kaşığı zeytinyağı eklemeyi de ilave etmeyin. Böylelikle karışımın şifası zeytinyağı sayesinde ikiye katlanacak. Karaciğeriniz ve bağırsaklarınız için zeytinyağı birebirdir..