Göğüslerde, karında ve kollarda oluşan çatlaklara çare olacak 2 doğal çözüm!

Sık ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan çatlaklardan mustaripseniz üzülmeyin! İşte göğüslerde, karında ve kollarda oluşan çatlaklara çare olacak 2 doğal çözüm önerisi!

Göğüslerde, karında ve kollarda oluşan çatlaklara çare olacak 2 doğal çözüm!
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2022 10:53

Yaz aylarında tüm kadınların kabuslarından biri vücuttaki çatlakları göstermektir. Çatlaklar kesinlikle normal ve fizyolojik bir şey olmasına rağmen, hala bir kusur olarak kabul edilirler. En çok korkulanlar göğüste, göbekte ve özellikle uyluk iç kısmında kendini gösterebilen kırmızı ve beyaz olanlardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoğu kişi onları örtmek, önlemek ve hatta belki biraz hafifletmek için çareler arıyor.

VÜCUTTAKİ ÇATLAKLAR NEDEN OLUŞUR?

Çatlaklar cildin yapısındaki gerçek yırtıklardır. Yeni oluştuklarında kırmızı olurlar ve iyileşmeye başladıklarında beyaza dönerler. Cildimizin maruz kaldığı sürekli stres nedeniyle de çatlaklar oluşur. Ani kilo alımı veya kaybı, hamilelik veya ilaçlar, uyluklarda, kalçalarda ve ve farklı yerlerde çatlak oluşumuna neden olurlar. Elbette, genetik bir yatkınlık da buna katkıda bulunur. Ancak lazer tedavilerine başvurmadan bile bazı basit çözümlerle çatlakların görünümünü önemli ölçüde iyileştirmek mümkündür.

GÖĞÜSLERDE, KARINDA VE KOLLARDA OLUŞAN ÇATLAKLARA ÇARE OLACAK 2 DOĞAL ÇÖZÜM!

Bu güzel “yarı saydam şeritler” ile gerçekten yaşayamıyorsak, bunları azaltmak ve en aza indirmek için bazı doğal çözümlere başvurabiliriz. İyi bir iyileştirme ve nemlendirme gücüne sahip olan ve cildin tonunu ve elastikiyetini korumaya yardımcı olan olağanüstü aloe vera jeli ile başlayalım. Dokusu cilt üzerinde taze ve hoştur ve anında emilir. Her gün kuru cilde masaj yaparak uygulayalım ve kısa sürede çatlaklarımızın görünümünde gözle görülür bir iyileşme fark edeceğiz. Jeli kendiniz yapabilirsiniz ya da güvendiğiniz bir yerden satın alabilirsiniz.

Kahve telvesi ile yapılan karışım da çatlakları azaltmak için mükemmeldir. Kahve telvesini şeker ve zeytinyağı ile karıştırıyoruz. Duşta aşağıdan yukarıya doğru dairesel hareketlerle masaj yapmak için ve bir kese olarak kullanmak için mükemmeldir, cildin yenilenmesine ve çatlakların azalmasına yardımcı olur.

ulusalpost.com