Güçlü bir bağışıklık sistemi için günde 1 çay bardağı ondan yemek yetiyor

Kabak çekirdeğinin faydası saymakla bitmez günde 1 çay bardağı ondan tüketmek tam bir bağışıklık kalkanı oluşturuyor

Güçlü bir bağışıklık sistemi için günde 1 çay bardağı ondan yemek yetiyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Ağustos 2021 02:02

Güçlü bir bağışıklık sistemi için kabak çekirdeği tüketmek gerekiyor. Günde 1 çay bardağı tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar kabak çekirdeğinin çinko bakımından oldukça zengin olduğunu belirtiyorlar.

****

Akşam gazetesinde yer alan bir habere göre ise öğrenmeyi geliştiren kabak çekirdeği tam bir beyin dostu.

****

Kabak çekirdeğinin faydaları elbette bunlarla sınırlı değil bünyesinde yüksek miktarda antioksidan barındıran kabak  çekirdeği beyni hasarlardan koruyor ve hafızayı geliştiriyor.

****

Kemik ağrılarınız varsa eğer kabak çekirdeği yine imdadınıza yetişiyor. Magnezyum açısından önemli bir kaynak olan kabak çekirdeğinin faydalarından yararlanmak için onu tuzsuz olarak tüketmek gerek.. 

****

Kansere karşı bağışıklığı güçlendiren kabak çekirdeği aynı zamanda da prostat ve mesane sağlığını destekliyor. Kalp hastalıklarına karşı da iyi bir koruyucu kalkan olan kabak çekirdeği kalp hastalığına da iyi gelen bir yiyecek. 

KABIZLIĞA KARŞI KABAK ÇEKİRDEĞİ FORMÜLÜ

Ulusal Post'un derlemesine göre uyumadan  önce yenilen 1 çay bardağı kabak çekirdeği üzerine 3 bardak su tüketilirse sabaha kabızlık sorunundan eser kalmıyor. Bağırsakları çalıştıran kabak çekirdeğinin tam faydasından yararlanmak için ise bir tutam kadar kabuğuyla birlikte tüketmek gerek. Mide bulantısına da iyi gelen kabak çekirdeği aynı zamanda şeker hastalarının tüketebileceği bir yiyecek... 

Kaynak: Akşam - Ulusal Post

Sağlık Haberleri