Hurma diyeti nasıl yapılır?

Zayıflamak isteyen herkesin araştırarak bulduğu diyet yöntemlerinden biriside hurma diyetidir. Hurma diyeti uygulama süresi biraz uzundur ve uzun olmakla birlikte oldukça zorlayıcıdır.

Hurma diyeti nasıl yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 28 Kasım 2022 21:54

ULUSAL POST- 

Hurma diyeti gibi çeşitli detoks yöntemlerini, belirtilen süreler içerisinde, doğru bir şekilde uygulayarak, zayıflama gerçekleştiren birçok kişi mevcuttur. Uzun süreler boyunca detoks diyeti yapmak sağlıklı değildir. Ancak belirtilen sürelerde uygulanırsa, hem sağlıklı, hem de istenilen kilolar, istenildiği kadar verilebilmektedir.

Sadece Hurma Yiyerek Zayıflama

Sadece hurma yiyerek zayıflamak mümkündür ancak, her öğünde sadece hurma yiyerek zayıflamaya çalışmak sağlıklı değildir. Öncelikle hurma diyeti yaparken günde en fazla 21 hurma tüketilmelidir. Her öğünde 7 tane olacak şekilde hurma tüketilmelidir. Aynı zamanda hurmaların yanında mutlaka yoğurt tüketilmelidir. Yani her öğün, hurma ve yoğurttan oluşmaktadır. Birde hurma diyeti yaparken gün içinde mutlaka bol su tüketilmelidir. Günde en az 10-12 bardak olacak şekilde içilmelidir.

Bu diyeti sadece 1 hafta uygulayabilirsiniz. Bir hafta sonra bırakmalısınız. Bu şekilde 7 gün boyunca, sadece hurma ve yoğurt tüketerek, tabi ki metabolizma durumunuza göre bir hafta da 5 ile 7 kilo arasında verebilirsiniz. Bir daha ki gün için hurmalarınızı önceden hazırlamalısınız. Bunun için hurmalarını bir gece önceden 21 tanesini de birden bıçakla keserek suda bekletmeli ve ertesi gün tüketmelisiniz. Bu şekilde hurmaların laksatif etkisi artmış olur ve bağırsak hareketlerinin artmasının sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur. Bir hafta boyunca sadece hurma yemek gözünüzü korkutsa da sonucu görünce hiç pişman olmayacaksınız.

Zayıflamak İsteyenler için Birebir

Bu diyet yöntemini uygulamak için biraz sabır gerektiriyor ancak, 7 gün sonra, tartıda sonucu gördüğünüz zaman, çok memnun kalacaksınız. Metabolizma hızınıza göre haftada vereceğiniz 5 veya 7 kilo, daha fazla kilo vermek isteyenler yani vermesi gerekenler için güzel bir başlangıçtır. Dayanabileceğini düşünenlerin hemen uygulamaya başlayabileceği bir diyet sistemdir. Tabi herkesin de bileceği üzere, bu tarz diyet sistemlerini uygulamadan önce, mutlaka bir diyetisyen veya doktordan onay almanız gerekir. Sizin için sağlıklı olup olmayacağına tabi ki en iyi doktorlar karar verirler. Özellikle herhangi bir hastalığınız mevcutsa, doktor onayı almadan uygulamamanız gerekir.

ULUSALPOST.COM