İbn-i Sina'nın önerisi vücudu tertemiz yapan vücuttan mikropları söküp atan 10 süper bitki

İbn-i Sina'nın önerileri bugün olmuş gündemden düşmüyor! Hafızası ve bilgileri sayesinde İbn-i Sina günümüze ışık tutmaya devam ediyor! İbn-i Sina'nın önerdiği 10 süper bitkiyi sizlerle paylaşacağız

İbn-i Sina'nın önerisi vücudu tertemiz yapan vücuttan mikropları söküp atan 10 süper bitki
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2022 01:36

 İbn-i Sina'nın  önerileri bugün olmuş gündemdeki tazeliğini koruyor. Çok sayıda uzman  İbn-i Sina'nın  önerilerinden faydalanıyor.

Akşam gazetesinde yayınlanan bir haberde  İbn-i Sina'nın önermiş olduğu 10 şifalı bitkiden bahsedildi. Bu bitkiler arasında yer alan bazı bitkiler Türk mutfağından hiç bir şekilde eksik olmuyor.

İşte  İbn-i Sina'nın önerilerine göre vücudu temizleyen ve mikropları söküp atan 10 bitki!

VÜCUDU TEMİZLEYEN 10 BİTKİ

Acıbiber

Sedef otu

Kantaron

Ispanak

Yabani tere

Kökboya

Akasma

Köpek otu

Şakayık

Kamış

BOL SU İÇİLMELİ

Vücuttaki iltihabı temizlemek için bol su içilmeli vakit geçirmeden bir doktora gidilmeli.  Vücutta iltihap olduğunda bazı belirtiler kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Vücutta iltihap nasıl anlaşılır?

Vücutta iltihap olduğunda anlamak aslında basittir! Böyle bir durumda 'Mide Bulantısı, Yorgunluk, Eklem Ağrıları, Ateş, Halsizlik ve Ani kilo kaybı'' gibi sorunlar baş göstermektedir. Bu tip belirtiler ihmal edilmemesi gereken belirtilerdir. Vücudunuzdaki buna benzer sorunlar bir kaç günden fazladır devam ediyorsa uzman bir doktora görünmenizde muhakkak fayda vardır. Vücudumuzu korumak ve hastalıklardan kurtulmanın tek yolu doktora gitmek ve doktorun önereceği tedavi yöntemleriyle hareket etmekten geçmektedir.

Bol bol yoğurt tüketmeye özen gösterilmeli mümkünse yaz aylarında 3 litre civarı su tüketilmelidir. 

İlgili Haberler