İbn-i Sina’nın yazdığı en etkili iksir! Sadece 1 yemek kaşığı yetiyor

Öğütleri ve uyguladığı tedavi yöntemleri yüz yıllardır gündemde olan İbn-i Sina’nın bugüne dek pek bilinmeyen en sihirli iksiri. Üstelik sadece 1 yemek kaşığı tüketmekte yeterli oluyor

İbn-i Sina’nın yazdığı en etkili iksir! Sadece 1 yemek kaşığı yetiyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Mayıs 2022 07:07

ULUSALPOST.COM - DERLEME - Doğala dönüş hız kesmeden devam ediyor. Kuşkusuz doğal ürünleri tercih edenlerin rehber edindikleri tek bir isim var. 

Oda İbn-i Sina’nın formülleri.

İbn-i Sina’nın dikkat çeken formüllerinden bazıları Posta gazetesinde yayınlanan bir haberle paylaşıldı. Gün yüzüne çıkmamış bu iksirleri mutlaka sizlerde uygulamalısınız.

Özellikle kuru öksürükle ilgili olan bu reçete sorunuza çare olacaktır.

İşte kuru öksürükle ilgili bilmeniz gereken o reçete..

KURU ÖKSÜRÜĞÜ GEÇİREN DOĞAL KARIŞIMLAR

KETEN TOHUMU – BAL KARIŞIMI

Bir miktar kavrulmuş keten tohumunu bal ile yoğurun. Sabah uyandığınızda ve gece yapmadan önce birer tatlı kaşığı tüketin.

KAYNATILMIŞ ÜZÜM SUYU 


Soyulmuş salatalık tohumu, soyulmuş badem, hatmi tohumu, ede gümeci tohumu, zamk, kitre zamkı, soyulmuş ayva çekirdeği, meyan kökü, ökse otu, kuru üzüm ve nişastayı bir kap içerisinde pişirin. Ardından üzerine kaynatılmış üzüm suyu ilave edin ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sabah uyandığınızda ve akşam yatmadan önce birer fincan için

ÇOK ÖNEMLİ HATIRLATMA

Kuru öksürük son derece ciddi bir sorundur bu yüzden bir doktora gitmenizde fayda vardır. Özellikle iki haftadan fazladır devam eden öksürükler sorun teşkil etmektedir.

Kuru öksürük olduğu dönemlerde bol bol ılık su tüketmeye dikkat edin.

Aynı zamanda süt kaynatın ve sütün içerisine bir tutam karabiber ekleyin. Bu karışımı da tüketin. Hem boğazınızı temizleyecek hem de öksürük sorunundan sizi kurtaracaktır. 

Öksürük sorunuza çare olması için evi sık sık havalandırın.

Bol su içmenin haricinde  bitki çaylarının gücünden yararlanın. Özellikle Limonlu yeşil çay işinize yarayacaktır. 

İlgili Haberler