İşe yarıyor! İşte Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal ve en etkili 4 bitkisel yolu

Yüzdeki kıllanma sorunu rahatsız edici olabilir. Bu tüy sorununa doğal çözümler bulunuyor. İşte işinize yarayacak güzellik sorunları.

İşe yarıyor! İşte Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal ve en etkili 4 bitkisel yolu
Yayınlanma Tarihi : 10 Aralık 2022 06:41

Halk TV tarafından paylaşılan bir güzellik sırrı dikkat çekti. Eğer yüzünüzde tüylenme sorunu varsa bu yöntemlerle onlardan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gerekenler aslında çok ama çok basit. İşte yüzünüzdeki tüylerden sizi kurtaracak formüller.

İstenmeyen tüyler çoğu zaman sorun olmuştur. Yüzdeki istenmeyen tüyleri temizlemek için çoğu zaman pahalı ürünler kullanırız. Bu pahalı ürünler kesin çözüm gibi görünse de değildir aslında.

Hem cilde zarar verirler hem cüzdanımıza.

Şimdi sizlerle yüzünüzdeki kıl sorunundan kurtulmanızı sağlayacak doğal bazı yöntemleri paylaşacağız. Bu yöntemler sayesinde yüzünüzdeki kıl probleminden kurtulmanız mümkün olacaktır.

****

1. Yulaf ezmesi + bal + limon suyu yöntemi

 • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 2 yemek kaşığı limon suyu

Yulaf ezmesi, kaşıntı ve tahriş gibi birçok cilt rahatsızlığı için harikadır ve özellikle peeling için iyidir. Bal ve limon suyu ile karıştırıldığında tüylerin dökülmesine de yardımcı olmaktadır. Tüm bu malzemeleri bir macun haline getirmeniz, kıllı bölgeye sürmeniz ve 15 dakika orada bekletmeniz gerekmektedir. Haftada bir veya iki kez bu kürü yapın. Yaklaşık bir ay sonra sonuçları görebileceksiniz. Yüzünüzdeki tüylerin hızlı bir şekilde yok olduğunu görmek sizi mutlu edecek.

2. Şeker + su + limon suyu

 • 1 su bardağı şeker
 • 1/4 bardak limon suyu
 • 1/4 su bardağı su

Doğal ağda olarak bilinen bu basit ama etkili yöntem için 3 malzemeyi karıştırıp kaynatın ve macun kıvamına getirin. Kılların olduğu bölgeye sürüp çekin. 1- 1,5 ayda bir tekrarlayın. Bir süre sonra artık yüzdeki kılların çıkmadığını göreceksiniz.

3. Yumurta + şeker + mısır unu

 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı şeker
 • ½ yemek kaşığı mısır unu

Bu malzemeleri bir kapta karıştırırsanız, epilasyon için etkili bir soyulabilir maske elde edebilirsiniz. Yumurta akı cilt tonunuzu iyileştireceği ve yüzünüzde epilasyon sürecine yardımcı olan ince bir film oluşturacağı için çok önemlidir. Maskeyi cildinizde 10 dakika bekletmek yeterli olacaktır.

4- Zerdeçal + gram un + tuz + süt

 • 2 yemek kaşığı zerdeçal tozu
 • ½ su bardağı gram un
 • ½ su bardağı soğuk süt
 • 1 yemek kaşığı tuz

Hindistan'daki insanlar, istemeyen kılları gidermek için uzun süredir zerdeçal kullanmaktalar. Bu bileşen, antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir, yani çıkarma işlemi sırasında cildinizi de koruyacaktır. Karışıma tuz, süt ve gram unu ( birkaç peeling özelliği vardır ) eklediğinizde hepsini pürüzsüz bir macun haline getirebilir ve kurtulmak istediğiniz tüylü bölgeye sürebilirsiniz.

Nasıl yapılacak?

5 dakika hafifçe ovalayın, kurumasını bekleyin ve 10 dakika sonra durulayabilirsiniz. Haftalık olarak bu işlemi tekrarlayın büyük faydasını göreceksiniz.

Önemli hatırlatma: Bu uygulamalardan herhangi birinin cildinizde yan etkisi olması durumunda tekrar kullanmayın. Bu öneriler sadece tavsiye amaçlıdır.

Genel olarak yüzdeki istenmeyen tüyler konusunda etkili olan bu dört yöntem çok sayıda kişi tarafından kullanılmıştır. Kullanan kişiler etkili bir yöntem olduğunu belirtmekteler.

BONUS; ULUSAL POST ÖNERİSİ

Yüzdeki Ölü Deriyi Yok Eden Doğal Yöntem

Cilt bakımı, insanlar için vazgeçilmezdir. İnsanlar kendilerini iyi hissetmek için cilt bakımı yapma ihtiyacı duyarlar. Aynı zamanda bu, sağlıklı bir görünüm açısından da önemlidir. Her insanın yüzünde ölü deri mevcuttur. Bunlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler güzellik merkezlerinin uygulamaları, çeşitli maskeler veya evde uygulayabileceğimiz doğal yöntemlerdir. Burada sizlere cildinizdeki ölü derilerden kurtulma adına, herkesin evinde uygulayabileceği doğal bir işlem olan mısır unu maskesinin tarifi verilecektir. Bu işlem için gereken malzemeler sadece mısır unu ve süttür.

Öncelikle yüzünüz temizlenmiş olmalıdır.  Daha sonra bir kâse içerisine bir yemek kaşığı mısır unu eklenir. Bunun üzerine de birkaç tatlı kaşığı süt eklenir (Karışım kremsi bir hal alacak şekilde süt eklenmelidir). Daha sonra bu iki malzeme iyice karıştırılır. Hazır olan bu karışımı, temizlenmiş cildinize masaj hareketleri yaparak 5 dakika boyunca uygulamalısınız. Yüz, bu işlem sonrasında yıkanmalıdır. Yüzünüzü soğuk suyla yıkarsanız gözenekleriniz de sıkılaşacaktır. Daha sonra yüzünüze herhangi bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Bunu haftada iki kere yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu işlem sivilcesi yoğun olanlar dışında her cilt tipine uygundur.

Yazımızda sizlere yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmanız adına uygulayabileceğiniz doğal ve basit bir yöntem olan mısır unu maskesi tarifi verilmiştir. Bu yöntem hem yüzdeki ölü deriyi cildinizden uzaklaştırır, hem de kırışıkları önleyici bir özellik bulundurur. Düzenli kullanıldığı takdirde etkisini çabuk gösterecek bir işlemdir.