İstanbul'da Skandal! Yarım Doz Aşı Yapıp Kalanı Satışa Çıkarmışlar

Dur durak bilmeyen bir skandal daha! Vatandaşın sağlığıyla bu kadar da oynanmaz. Yarım doz aşı yapıp geri kalanı satmışlar.

İstanbul'da Skandal! Yarım Doz Aşı Yapıp Kalanı Satışa Çıkarmışlar
Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2021 22:18

Gün geçmiyor ki yeni bir dolandırıcılık veya hile haberi gelmesin. Bu kez aşı konusunda bir skandal yaşandı. 

İstanbul'da ortaya çıkan skandalla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı ve gözaltılar yapıldı.

Akıllara durgunluk veren olayda vatandaşlara yarım doz aşı yapılarak geri kalanı ise satışa sunmuşlar.

İstanbul’da Covid-19 aşısı uygulamasında usulsüzlük yaptığı tespit edilen üç hemşire tutuklandı. Hemşirelerin, bazı kişilere yarım doz aşı yaptıkları, artırdıklarını ise sattığı belirlendi.

Aşı şişlerinin dolusu 150, boşu ise 20 liradan satıldı.

Tanımlanan 4’üncü doz aşılarını da satmışlar
“Kolye yapacağız” denerek alınan boş şişeler, hastanenin tuvaletinde dışarıdan gelen başka bir hemşireye verildi. Zanlıların, kendilerine tanımlanan 4’üncü doz aşılarını da vurulmayıp sattığına dair delillere ulaşıldı.

Hemşirelerden birinin, arkadaşının 4’üncü doz aşıyı vurulmak istememesi üzerinde, kendisini sistemde aşılı gibi gösterip aşı olmadığını, “Sana da yapalım aynı anda barkod okutalım” diyerek arkadaşını da sistemde aşılı gibi göstereceğini söylediği belirlendi.

TRT Haber’den Hamza Çiftçi’nin haberine göre soruşturma kapsamında üçü hemşire altı şüpheli Mali Şube ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı. Soruşturmada sanıklara, ‘nitelikli dolandırıcılık‘, ‘kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak Biçimde ilaç yapma veya satma” ve ‘resmi belgede sahtecilik‘ suçlamaları yöneltildi.

Skandalın sosyal medyada dolaşıma girmesinin ardından çok sayıda vatandaş tepki gösterdi. Hangi hastanenin olduğunu merak eden vatandaşlar ya yarım doz aşı vurdukları kişi bensem diyerek endişelerini dile getirdiler.

Kaynak: TRT HABER