Karbonat bal karışımın bilinmeyen etkisi! Gece uyku öncesi 1 yemek kaşığı tüketin

Karbonat ve bal karışımının bugüne dek pek bilinmeyen bir etkisi ortaya çıktı. Karışımı uyku öncesi tüketmek gerekiyor

Karbonat bal karışımın bilinmeyen etkisi! Gece uyku öncesi 1 yemek kaşığı tüketin
Yayınlanma Tarihi : 29 Nisan 2022 19:49

Bal doğal mucizelerden biridir. Enerji veren özelliği sayesinde vücudu dinç tutar. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirir. Vücudun gerek duyduğu tüm vitaminleri karşılar.

Balla ilgili mucizeler saymakla bitmez.

Ancak bal ve karbonat karışımının da bilinmeyen bir etkisi olduğu ortaya çıktı.

Yasemin.com tarafından paylaşılan özel bir haberde; Ballı karbonatın faydalarından söz edildi. Gün içerisinde 3 yemek kaşığı tüketilmesi öneriliyor. Sabah, Öğlen ve Akşam..

Ancak etkileri tam bilinmediğinden çok sayıda uzman gece uyku öncesi 1 yemek kaşığı tüketilmesini yeterli buluyor.

Peki bu mucize karışım nasıl hazırlanacak? Tüketimi nasıl olmalı? Ve En önemlisi ballı karbonat karışımı vücuda ne gibi faydalar sağlıyor? 

Önce sizlerle ballı karbonatlı karışımın hazırlanışını paylaşıyoruz. İşte tarif

KARBONAT VE BAL KARIŞIMI NASIL YAPILIR?

Hazırlanışı;

* 1 yemek kaşığı karbonat

* 3 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı karbonatı küçük bir kaba koyun ve 3 yemek kaşığı balı ekleyin macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı 1-2 dakika kısık ateşte ısıtın.

Peki Ballı karbonatlı karışım nasıl tüketilecek? Ölçülere mutlaka uymaya dikkat edin! İşte karışımın tüketim önerisi

KARBONAT VE BAL KARIŞIMI NASIL TÜKETİLİR?

Bu karışımdan günde 3 yemek kaşığı tüketmeniz gerekir. 30 gün boyuncu düzenli olarak öğünlerinizden sonra tüketebilirsiniz. Bu karışımı düzenli olarak her gün kullanmanız gerekir ve bununla birlikte beslenme düzeninize de mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

Peki Karbonatlı ve Ballı karışımın faydaları nelerdir? Vücuda ne gibi faydalar sağlamaktadır? Bu konuyla ilgili bir araştırma yok. Ancak Yasemin.com tarafından yayınlanan bir haberde ballı karbonatlı karışımın kısaca faydalarından bahsedildi. Bakın vücut üzerindeki etkileri ballı karbonatlı karışımın neler.

KANSERE KARŞI KORUYUCU KALKAN OLDUĞU BELİRTİLİYOR

Kanser günümüzün ne yazık ki popüler hastalıklarından biri haline geldi. Tükettiğimiz her besinde, soluduğumuz havada bile kanser hücresi mevcuttur. Kanser hücrelerinden korunmanın en etkili yolu vücut direncini güçlü tutabilmektir. Vücudun kanser hücrelerine karşı savaşabilmesi için sağlıklı besinler depolaması gerekir. Bu besinlerden biri de karbonat ve bal karışımıdır. Karbonat ve bal şekere aç olan kanser hücrelerini hedef alır. Şekere aç kanser hücreleri normalden 15 kat daha hızlı glikoz tüketimi için çaba gösterir. Isıtılıp hazırlanan bu alkalik bikarbonat karışımı, şeker bakımından zengin ve sağlıklı bal ile karıştırıldığında, bu hücrelere gizlice karbonat sokar.

KANSERLİ HÜCRELERİ NORMALE DÖNDÜRÜYOR

Alkali kabartma tozu kanserli hücreleri infaz edip bu hücrelerin normale dönmesini sağlar veya, kanserli hücreyi öldüren hızlı bir pH değişimine neden olarak alkali bir etkiye sahip olur. Alkalileştirici şok dalgası, kanser hücrelerine oksijen alarak tolere edemeyecekleri kadar oksijen sağlar. Böylece kanser hücresinin büyümesine neden olan şeker hücreye girmeden engellenir ve etkisiz hale getirilir.

KARBONATIN HÜCRE ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Karbonat hücre büyümesini engeller, bal ise sağlıklı hücreleri en tepe noktada çalışır hale getirerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu durumda bal ve karbonat karışımı mucizevi ikili olarak kansere karşı güçlü bir silah haline geliyor. 

Kaynak: Yasemin.com

İlgili Haberler