Kimse bilmiyordu meğer süper etkisi varmış! 1 kaşık kırmızı acı biber ve balı karıştırıp yerseniz..

Kırmızı Acı biber ve bal karışımının pek bilinmeyen etkisi! Vücuda sağladığı faydalar herkesi şaşırtacak türden oldu

Kimse bilmiyordu meğer süper etkisi varmış! 1 kaşık kırmızı acı biber ve balı karıştırıp yerseniz..
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2022 18:53

ULUSALPOST.COM / Acı biber çok faydalı bir sebzedir. Bilim insanları tarafından da yapılan araştırmalarda acı biberin son derece faydalı olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Milliyet tarafından paylaşılan bir haberde; Acı biberin içerisinde C vitamininin bolca yer aldığı belirtilmektedir. Aynı zamanda beta karoten ve de antioksidan bulunmasından dolayı acı biberin vücudu kansere ve kalp krizine karşı koruduğu belirtiliyor.

İşte böylesine mucize olan acı biber meğer soframızdaki gizli mucizeymiş. Dolaşımı da hızlandıran acı biber aynı zamanda felç geçirme riskini de en aza indiriyor.

Acı biber tüketmenin midedeki mikroorganizmaların ölmesinde etkili olduğu da gelen bilgiler arasında.. 

Evet acı biberin faydaları bu şekildeydi...

tanushree-rao-yj0en2meinw-unsplash.jpg

Balda çok faydalı bir besin aslında.. Balın en önemli faydalarından birisi vücuttaki yararlı hücreleri artırması olarak gösteriliyor. Cildi de iyileştiren bal aynı zamanda kepek ve kaçınma problemlerine de iyi gelmekte. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bal Alerjik semptomları da azaltan besinler arasında ilk sırada yer alıyor. Tıpkı kırmızı acı biberde olduğu gibi bal içerisinde de kanser risklerini azaltacak flavonoidler yer alıyor.

art-rachen-8sgkhwxzlkq-unsplash.jpg

Boğazı yumuşatan aynı zamanda da öksürüğe iyi gelen bal iyi bir antibakteriyel olarak dikkat çekiyor. Yine çok sayıda bilim insanının araştırmasına göre bal başlı başına bir mucize ve enerji kaynağı. 

Peki bal ve kırmızı acı biber birlikte tüketilirse ne olur?

Türkiye gazetesinde yayınlanan bir haberde; Bal ve kırmızı acı biberin birlikte tüketilmesi durumunda vücuda sağlamış olduğu mucize faydalardan bahsedildi. O faydalar arasında bakın sırasıyla neler yer alıyor. 

Acı biber ve balın inanılmaz faydası

yulia-khlebnikova-ezlakt3x3pg-unsplash.jpg
Bir kaşık acı kırmızıbiberi bir karışık taze bal ile karıştırın. Bal boğazınızı yumuşatacak kırmızıbiber ise ses tellerinize iyi gelecektir. Bal ses kısılması ile mücadele etmenin en eski yollarından biridir. Günde birkaç çay kaşığı bal yemek ve boğazınızı nemli tutmak yardımcı olacaktır.

Sıcak bir suya birkaç damla lavanta veya nane yağı damlatın. Kafanızı bir havlu ile örtün ve buharı bir süre soluyun. Boğazınızı yumuşatacak ve ses kısıklığına iyi gelecektir

Evet kırmızı acı biber ile balın birlikte karıştırılarak tüketilmesi vücuda işte tüm bu faydaları sağlıyor! Her iki besin hakkındaki bilgileri mutlaka arkadaşlarınızla da paylaşmalısınız.