Kovid Hakkında Bugüne Kadar Bilinmeyen Bir Gerçek Daha Ortaya Çıktı!

Uzun kovid neden oluyor araştırılıyordu. Gizem çözüldü

Kovid Hakkında Bugüne Kadar Bilinmeyen Bir Gerçek Daha Ortaya Çıktı!
Yayınlanma Tarihi : 06 Ekim 2021 23:04

Koronavirüs salgını hayatımıza gireli 2 yıl oldu. Salgın tüm hızıyla devam ediyor. Aşılamaya rağmen salgın kontrol altına alınabilmiş değil.

Ancak korona konusunda da çarpıcı araştırmalar yapılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda da Stellenbosch Üniversitesi'nden fizyolojik bilimler bölümünden Profesör Resia Pretorius uzun süren Kovid'e ilişkin buluşuyla koronavirüs tedavisinin seyrini de etkileyecek önemli bir başarıya imza attığını duyurdu.

Ve 11 uzun süreli Kovid ve 13 sağlıklı bireyden alınan kan örneklerini karşılaştıran Profesör Pretorius'un araştırmasının sonunda, uzun süreli kovid'li bireylerin kanında bulunan mikro pıhtılarda hapsolmuş çeşitli inflamatuar moleküllerin yüksek seviyelerde olduğu tespit edildi.

Yani virüse Yakalanan moleküllerin bazıları fibrinojen gibi pıhtılaşma proteinlerinin yanı sıra alfa(2)-antiplazmin de içeriyordu.

Ve Uzun Kovid'e direkt neden olduğu ya da Uzun Kovid'i tetikleyen bir kaç faktörden biri olduğu belirlenen bu pıhtıların ortaya çıkması ile alternatif tedavi yöntemlerinin de önü de böylelikle açılmış oldu.

Çok sayıda kişi virüsü atlatmasına rağmen virüsün uzun belirtilerini yaşamaya devam ediyordu. Bir çok kişide görülen bazı yetkiler neredeyse kalıcı hale dönüşmüştü.

Kaynak: TV100