O İlde Vatandaşlara Bozuk BionTech Aşısı Yapıldığı İddia Edilmişti, Valilik Açıkladı...

Zonguldak'ta birçok vatandaşa bozuk BionTech aşısı yapıldığı iddialarına karşı valilikten açıklama geldi.

O İlde Vatandaşlara Bozuk BionTech Aşısı Yapıldığı İddia Edilmişti, Valilik Açıkladı...
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2021 19:10

Zonguldak'ta bazı vatandaşlara ikinci doz olarak yapılan BionTech aşılarının bozuk olduğu iddia edilmişti. Valilik yaptığı açıklamada aşının bozuk olmadığını, koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığını iddia etti.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada, kamuoyunda yayınlanan bazı haberlerde ikinci doz olarak yapılan bazı aşıların bozuk olduğu iddiası üzerine Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi tarafından inceleme başlatıldığı belirtildi. 17 Temmuz tarihinde uygulanan Covid-19 Biontech aşılarından bir bölümünün “aşının koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığı”nın hastane yönetimince tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamaya göre bunun üzerine konu Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanlığına iletilerek, izlenmesi gereken yol hakkında görüş soruldu. Daire Başkanlığı ise cevap olarak daha önce de benzer durumlara karşı Pandemik Aşı Uygulamaları Komisyonunca verilen kararlar doğrultusunda aşıların tekrar edilmesi gerektiği görüşünü bildirdi. Aşıların kesinlikle bozuk olmadığı, koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulanmış olması sebebiyle tekrar edilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı