Omicron varyantının yeni belirtisiymiş! Gri, mavi ya da sarıysa hemen test yaptırılmalı

Dünya çapında 5.6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsü, mutasyona uğrayarak uluslararası kamuoyunda endişe yaratmaya devam ederken, Omicron varyantıyla ilgili dikkat çekici bir uyarı geldi.

Omicron varyantının yeni belirtisiymiş! Gri, mavi ya da sarıysa hemen test yaptırılmalı
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2022 21:12

Koronavirüs tüm dünyayı 3 yıldır etkisi altına almış durumda. Çok sayıda kişi koronavirüse karşın tedbiri elden bırakmamak için maske takıyor ve aşılarını oluyor.

Ancak son varyant tüm dünyayı alt üst etmiş durumda.

Omicron varyantı hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor.

Virüsün hızla yayılması çok sayıda ülkede endişeye yol açtı. Bilinen koronavirüse karşın Omicron varyantının da kendine özgü belirtileri var.

Şimdiye değin boğaz ağrısı, ateş ve öksürük gibi belirtilerle kemik ağrıları olan kişiler hastanelere gidiyor ve test oluyordu.

Yapılan PCR testi sonucuna göre kişinin hasta olup olmadığı ortaya çıkıyordu.

Ancak Omicron varyantında başka belirtiler olduğu da öne sürüldü.

Sondakika.com  tarafından yayınlanan bir haberde ; APB News, Omicron varyantının yeni belirtisinin tırnaklarda görülebildiğini öne sürdü.Medya kuruluşu tırnak köklerinin mavi, mor ya da gri olması durumunda insanların corona virüsüne yakalanmış olabileceğine dikkat çekti.

Tırnaklardaki bu renk değişiminin kandaki oksijen seviyesiyle ilgili olduğu belirtilirken, “Eğer tırnaklarınızda olağandışı bir renk değişimi varsa bu acil durum işaretidir. Hemen doktora gidin ya da test olun” denildi.

İlgili Haberler