Patlamış mısır gerçekten faydalı mı? Uzmanlar bunun yanıtını araştırıp açıkladı

Patlamış mısır en sevilen atıştırmalıklardan! Bilim dünyası vazgeçilmez lezzetlerden biri olan patlamış mısır hakkındaki bazı bilgileri paylaştı.

Patlamış mısır gerçekten faydalı mı? Uzmanlar bunun yanıtını araştırıp açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 23 Temmuz 2022 02:31

Patlamış mısır en sevilen atıştırmalıklardan biri. Patlamış mısır özellikle dizi ve film izlerken çok tercih ettiğimiz bir atıştırmalık.

Çocuklar da patlamış mısır seviyor. Yetişkinler zaten patlamış mısırdan vazgeçemiyor. Ancak patlamış mısırla ilgili bilinmeyen bazı bilgiler var.

Patlamış mısırı kalitesiz yağla yapmanız durumunda sağlığa çok zararlı oluyor. Lezzetli patlamış mısır zeytinyağı ile yapılan patlamış mısırdır. Aynı zamanda tereyağı ile yapılan patlamış mısırda faydalıdır. Bu yüzden siz siz olun mutlaka doğal yağlarla patlamış mısır yapın. Aksi takdirde sağlığınıza zarar vermiş olursunuz.

Bilim dünyası da patlamış mısır konusunda dikkat çeken bir araştırma yaptı.

shape.com sitesinde yayınlanan bir haberde patlamış mısırın pek bilinmeyen faydalarından söz edildi.

Patlamış mısır doyurucu bir atıştırmalıktır. Patlamış mısır uzun süre tok tutan bir besin olduğundan diyet yapanlar tarafından aşırıya kaçılmadıkça tüketilebilir. 

Uzmanlara göre patlamış mısırın bağırsaklara da faydalı olduğu belirtiliyor. Bağırsak hareketlerini de düzenleyen patlamış mısır lif bakımından en az muz kadar zengin bir besindir.

Happea Nutrition'ın kurucusu Paula Doebrich,yaptığı açıklamada düzenli olarak tüketilen patlamış mısırın kabızlığı önlediğini belirtiyor.

Patlamış mısırın yine araştırmacılara göre kan basıncını ve kötü kolesterolü düşürdüğü ortaya çıktı. Yine uzmanlara göre kalp hastalığına karşı da koruma sağlar. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi patlamış mısırı mutlaka zeytinyağı ile yapmalısınız. Zeytinyağı yağlar arasında en faydalı olanıdır. Bir çok uzman onun anne sütü kadar değerli olduğunu belirtmektedir.

Özetle aşırıya kaçılmadıkça ve doğru bir tarifle yapıldıkça patlamış mısır aslında çok faydalıdır! Peki sağlıklı ve her bir tanesine kadar lezzetli patlamış mısır nasıl yapılabilir? İşte patlamış mısır konusunda bilmeniz gereken tarif!

Bir youtube kullanıcısı tarafından life724.com youtube kanalında paylaşıldı. Dilerseniz o tarifi aşağıdan  izleyebilirsiniz.