Saç Dökülmesini Önlemek

Saç dökülmesi erkek veya kadın fark etmeden herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Günlük ortalama 50 ile 100 arası telin dökülmesi normal olarak karşılanmalıdır.

Saç Dökülmesini Önlemek
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2022 15:13

ULUSAL POST - Fakat daha fazla dökülmeler ve sonrasında saçta meydana gelebilecek seyrelmeler saç dökülmesi olarak düşünülmelidir ve önlem alınmalıdır. Aksi durumlarda kelliğe dönüşebilir. Bu da kişide büyük sıkıntılara neden olabilir. Kellik erkeklerde öz güven kaybına neden olabilmektedir.

Saç dökülmesi genetik veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Genellikle erkeklerde 30'lu yaşlarda başlayan saç dökülmesi bir kaç yılda sizi kelliğe kadar götürebilir. Hava kirliliği, yanlış şampuan kullanımı, fön, D vitamini eksikliği, jöle ve boya gibi saçınıza uyguladığınız zararlı yöntemler ve klor gibi etkenleri çevresel faktörler olarak düşünebiliriz. Bu durumlara karşı önlem almak sizin elinizdedir. Bunun için kendinize iyi bakmanız, düzenli beslenmeniz ve saçınıza zararlı olacak yöntemleri kullanmamanız gerekmektedir.

Saç dökülmesini önlemek için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunların arasında en iyi çözüm olarak dökülmeye karşı şampuan kullanmaktır. Tabi şampuan derken de televizyonda reklamını gördüğünüz normal şampuanlar değil. özellikleri itibari ile saç köklerini güçlendiren ve dökülme sorununu düzenli kullanımlarda bitiren bir şampuan kullanmanız gerekmektedir. Biyokür bu şampuanlar içerisinde en etkililerindendir. Biyokür, Procapil ve Trichogenic gibi saç dökülmelerini önlediği kanıtlanmış bileşikleri içeriğinde barındırmaktadır.

Saç dökülmesini önlemek için Biyokür kullanmak sizi sonradan oluşabilecek masraflardan kurtarabilir. Çünkü saçınız tamamen döküldükten sonra tekrar saç ektirmek isteyebilirsiniz. Bunun için cerrahi bir operasyondan geçmeniz gerekmektedir. Bu cerrahi operasyon sadece özel hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Bu yüzden fiyatlar çok uçuk seviyelerde olabilir. Fakat saç dökülmesini önlemek için önceden uygulayacağınız yöntemler saç dökülmelerini engeller ve kel olmamanızı sağlar.

Saç dökülmesini önlemek için Biyokür şampuanın yanında Biyokür serum da kullanabilirsiniz. Biyokür serum saç gözeneklerindeki kökleri besler ve saçınızın daha güçlü çıkmasını sağlar. Bu sayede saç dökülme miktarınız azalır. Düzenli kullanımlarda yeni çıkan bütün saçların daha da güçlü çıkacağını düşünürsek en sonunda saç dökülmesini engeller. Bu yüzden saç dökülmesini önlemek için Biyokür kullanmanızı öneriyoruz.

ulusalpost.com