Uzmanlar tavsiye ediyor! Kelle paça yerine bundan içebilirsiniz

Kelle paça çorbası yerine içebileceğiniz başka bir çorba daha var! En az kelle paça çorbası kadar lezzetli ve sağlıklıdır

Uzmanlar tavsiye ediyor! Kelle paça yerine bundan içebilirsiniz
Yayınlanma Tarihi : 19 Mayıs 2022 17:17

ULUSALPOST.COM/ Kelle paça çorbası soğuk algınlığı dönemlerinde tüketmiş olduğumuz çorbalar arasında yer almaktadır. Uzmanlar kelle paça çorbası yerine soğuk algınlığı döneminde tüketilebilecek başka bir çorba önerisinde bulundular.

Gaziantep'in meşhur lezzetlerinden biri de Beyran çorbasıdır. Kelle Paça kadar yaygın olmayan bu çorba soğuk algınlığı sorunlarına iyi gelmektedir. İhlas Haber Ajansı tarafından paylaşılan bir haberde soğuk algınlığı durumlarında bu çorbadan tüketilebileceğinin bilgisi paylaşıldı.

thumbs-b2-2c59a1d33995b7e96288f4759cb18714.jpg

Fotoğraf: A.A - BEYRAN ÇORBASI

Restoran işletmecisi Ahmet Çadır ''Beyran'' çorbasıyla ilgili açıklamasında “Normal zamanda haftada bir beyran yemeyi tercih eden vatandaşlar kış aylarında en az haftada iki kez beyran yemeyi tercih ediyor. Çünkü bu yemeğin enfeksiyonlara, virüslere, hücre yenilenmelerine karşı müthiş bir etkisi ve faydası var. Zaten doktorlar da bu faydaları nedeniyle bu yemeği tavsiye ediyor'' ifadelerine yer verdi.

HAZIRLAMASI BİRAZ ZOR

Öte yandan Beyran çorbasının hazırlanması biraz zor. Bu yüzden Kelle Paça çorbasından çok daha zor olduğu için pek tercih edilmeyebiliyor. Soğuk algınlığı durumunda acil çorba içmeye ihtiyacınız varsa böyle bir durumda başka bir çorba daha var imdadınıza yetişecek olan.

Hürriyet'in geçtiği habere göre; Tavuk suyu çorba özellikle kışın hastalıklardan tam koruma sağlıyor. Yani Kelle Paça çorbası yapacak vaktiniz yoksa hızlı bir iyileşme süreci için tavuk suyu çorba yapabilirsiniz. Tavuk suyu çorbası içerisinde bulunan B3, B5 ve B6 vitaminleri sayesinde doğal bir ilaç olarak bilinmektedir.

ALTI ÖNEMLİ ŞİFASI VAR

Ayrıca tavuk suyu çorbanın altı büyük şifası bulunmaktadır. Antioksidan Kaynağı olan tavuk suyu çorbası bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Besleyici ve doyurucu olan bu çorba aynı zamanda vücuda enerji vermektedir. Bağırsak sağlığı içinde iyi gelen tavuk suyu çorbası doğal bir ağrı kesicidir. 

4485319.jpg

Fotoğraf: İHA - PAÇA ÇORBASI

KELLE PAÇA ÇORBASI YERİNE TÜKETİLEBİLECEK DİĞER ÇORBALAR

Kelle paça günümüzde en pahalı çorbalardan biri olarak dikkat çekiyor. Kelle bulmakta eskisi kadar kolay değil. Bu yüzden kelle paça çorbası yerine tüketebileceğiniz diğer çorbalar sırasıyla ''Kemik suyu, Ayak Paça, İşkembe'' gibi çorbalardır.

İlgili Haberler