Vücudunuz Sizi Çok Önceden Uyarıyor – Sağlıksız Bir Karaciğere Sahip Olduğunuzun 5 Önemli Belirtisi

Karaciğer bitti mi hayat biter! Vücudunuz çok önceden karaciğeriniz konusunda sizi aslında uyarıyor

Vücudunuz Sizi Çok Önceden Uyarıyor – Sağlıksız Bir Karaciğere Sahip Olduğunuzun 5 Önemli Belirtisi
Yayınlanma Tarihi : 08 Mayıs 2022 15:44

Karaciğer vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Karaciğerimizde sorun olduğu zaman çok sayıda cilt hastalığı baş göstermeye başlar. Bu kaşıntılar öyle dayanılmaz hale gelir ki tüm hayat kalitemiz olumsuz etkilenir.

Ayrıca sık sık kabızlık çekiyorsanız bu da karaciğerdeki sorunla alakalı olabilmektedir. Çok sayıda bilim insanı karaciğer rahatsızlıklarıyla ilgili araştırmalar yapmaktadır. Yapılan araştırmalarda karaciğerinde sorun olan insanlarda oluşan problemler ortaya çıkarıldı.

Buna göre karaciğeri düzgün çalışmayan insanlarda en çok beş belirti dikkat çekti. Karaciğerinizde eğer bir sorun varsa aşağıdaki sorunlara karşın dikkatli olun. Unutmayın karaciğer bitti mi hayat biter! Ve en önemlisi bu bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşarak onların da mutlaka yararlanmalarını sağlayın.

Son dönemde karaciğer rahatsızlığı yaşayan kişilerin sayısında büyük bir artış yaşanıyor. tr.newsner.com tarafından yayınlanan özel bir içerikte karaciğerde sorun olması durumunda vücutta yaşanabilecek sorunlardan söz edildi.

İşte Vücudun Karaciğerde bir sorun olması durumunda önceden vermiş olduğu 5 önemli belirti

 

1- Kaşıntı


Sık sık kaşınanlardansanız bunun bir işareti de karaciğerinizde sorun olduğu olabilir.

Karaciğeriniz hasar gördüğünde bundan safra kesesi de etkilenir. Safra kanalınız tıkandığında bu kan akışını da etkiler. Health 24’ten aktarılanlara göre de bu yüzden sık sık kaşınıyor olabilirmişsiniz.

2- Karın ağrısı/kabızlık


Yemek yedikten sonra şişkinlik hissediyorsanız bunun nedeni karaciğerinizin yağlanma sonucunda genişlemesinden ötürü olabilir.

3- Hep yorgun hissediyorsanız


Karaciğer, vücudunuzdan toksinlerin atılmasında ve enerji üretiminde yardımcıdır. Karaciğeriniz sağlıklı değilse bunlar gerçekleşemez.

Karaciğeriniz toksinlerle kaplıysa, beyniniz sağlıklı bir şekilde çalışamaz ve konsantre olmakta güçlük çekersiniz.

Hepimiz bazen yorgun hissederiz ancak yorgunluk kronik bir hal almışsa doktora görünmekte fayda var.

4- Nedensizce kilo alıyorsanız


Hepimiz bazen pizza, kola, cips, patates kızartması ve diğer sağlıksız şeylerle kaçamak yaparız. Peki bu kaçamaktan çıkıp bir alışkanlık haline gelirse?

Karaciğeriniz sağlıklı değilse yedikleriniz parçalanamaz ve yağlar da yakılamaz.

5- Vücudunuz hemen morarıyor ve kanıyorsa


Bir yere çarptığınızda vücudunuzda hemen morluklar oluşuyorsa veya hızla kanama oluşuyorsa karaciğeriniz sağlıklı değil demektir.

İlgili Haberler