Yumurta akı meğer bir mucizeymiş! Vücuda sağladığı inanılmaz fayda onu kral yaptı

Yumurta akının faydalarını daha önce hiç duydunuz mu? Yumurta akıyla ilgili öğrendiğinizde çok şaşıracağınız detaylar var.

Yumurta akı meğer bir mucizeymiş! Vücuda sağladığı inanılmaz fayda onu kral yaptı
Yayınlanma Tarihi : 14 Aralık 2022 01:31

Yumurta akının mucizevi faydaları ortaya çıktı. Resmen vücudumuzu baştan aşağı hem koruyor hem güzelleştiriyormuş. Milliyet'in pembenar ekinde yumurta akıyla ilgili bazı önemli bilgiler paylaşıldı.  Tam bir yumurtanın yarısının sahip olduğu 6 gram proteinin yarısından fazlası yumurtanın beyazından gelmektedir.

 

Yumurta akı albumin olarak bilinmektedir. Yumurta beyazında yer alan albumin miktarı, Protein kaynağı olması bakımından vücuttaki virüslerle savaşmaya yardımcı olur.

 

Gençlik iksiri

 

Yumurta akı, yüksek protein içeriği sayesinde gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur, ciltteki kırışık-lıkların giderilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda yağlı cilt sorununa karşı bulunmaz bir nimettir.

 

Kanserden koruyucu

 

İçerisinde b vitamini ve proteinden fazlaca bulundurmasından dolayı vücudun bağışıklık sistemini desteklemesi açısından önemli bir yere sahiptir.

 

Aynı zamanda içerisinde bolca selenyum barındırmasın dolayı da çeşitli kanser türlerinin de vücuttan uzak durmasına yardımcı olur.

Kaynak:Pembenar - Milliyet.com.tr