Sağlıklı ve Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Özellikle kadınların ve gitar gibi enstrüman kullanan bireylerin uzun tırnaklar kullanımı oldukça yaygındır. Tırnak uzatırken de dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.

Sağlıklı ve Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2020 03:03

Sağlık ve güçlü uzayan tırnaklar kolay kırılmayacaktır. Aynı zamanda tırnakların kısa süre de uzaması ve sertleşmesi için de birçok yöntem bulunmaktadır. Peki, ‘Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır?’ ‘Hızlı tırnak nasıl uzatılır?’ ve ‘Tırnak nasıl sertleştirilir?’ gibi soruların cevaplarını detaylı olarak inceleyelim.

Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

Uzun tırnaklar birçok kişi için olmazsa olmazdır. Kısa tırnaklara veya istedikleri boyuttaki tırnaklara sahip olmayalar da hızlı tırnak uzatmak için yöntemler aramaktadırlar. Hızlı tırnak uzatmak için çok fazla yöntem vardır. Bu yöntemleri uygulayarak hem hızlı hem de daha sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. İşte o yöntemler;

Tırnak Yemekten Vazgeçin

Birçok insanda tırnak yeme alışkanlığı vardır. Sağlıklı ve uzun tırnaklara sahip olmak için öncelikle bu problemden kurtulmanız gerekmektedir. Bu durum çoğu zaman farkında olunmadan yapılıyor. Tırnak yememek için yapmanız gereken yöntemler de mevcuttur. Bunları uyguladığınız zaman tırnak yemekten kurtulabilirsiniz.

 • Ellerinizi meşgul eden durumlarla ilgilenirseniz, tırnağınızı ağzınıza götürmezsiniz. Mesela, stres topları kullanımı, teşbih ve buna benzer ürünler kullanabilirsiniz.
 • Sakız çiğneyebilirsiniz. Bu durumda aklınıza tırnaklarınızı yemeniz gelmeyecek ve geldiği durumlarda da sakızdan dolayı tırnaklarınızı yemeyeceksiniz.
 • Tırnaklarınıza limon suyu değdirebilirsiniz. Oluşacağı ekşi tattan dolayı onları yemeyeceksiniz.
 • Oje veya parlatıcılar sürebilirsiniz.

Tırnak yememek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı kullanarak hem sağlıklı hem de uzun tırnaklara kavuşmanız oldukça mümkündür. İçerisindeki E vitamini ve mineraller sayesinde tırnaklarınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler basittir. Gece yatmadan önce ılık bir sıcaklıkta olan bir yemek kaşığı kadar zeytinyağını alın. Tırnaklarınıza ve parmak uçlarınıza masaj yaparak bu yağı iyice yedirin. Masajı yaptıktan sonra bir eldiven giyin ve öylece uyuyun. Daha etkili olabilmesi için gün içerisinde tırnaklarınızı zeytinyağı olan bir kabın içerisinde 15 – 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde daha hızlı tırnak uzatabilirsiniz. Bu yöntemleri, tırnaklarınız istediğiniz uzunluğa gelene kadar her gün uygulayın.

Limon Suyu

Limonun tırnaklara olan faydası oldukça fazladır. Hızlı tırnak uzatma ve sarı tırnaklardan kurtulma gibi durumlarda, limon suyu oldukça etkili olacaktır. Limon suyu sarı tırnakların sarılığının gitmesinde ve parlamasında etkili olur. Bu yöntemi uygularken biraz zeytinyağı kullanmanızda etkili olacaktır. Biraz zeytinyağı ve limon suyunu iyice karıştırın. Bir kava koyarak ılık sıcaklıkta oluncaya kadar ısıtın. Ilık sıcaklığa gelen karışıma tırnaklarınızı koyun ve 20 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık su ile ellerinizi yıkayın. Sadece limonla da yapacağınız yöntem vardır. Limonu dilimleyin ve dilimlediğiniz limonu masaj yapar gibi tırnaklarınıza ve parmak uçlarınıza ovarak sürün. Yine ılık su ile yıkayın. Bu işlemi de tırnaklarınız istediğiniz boyuta gelene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

 

Bitoin

Bitoin kullanarak hızlı tırnak uzatmak oldukça mümkün. Yavaş ve sağlıksız şekilde uzayan tırnakların gelen sorunu genelde bitoin eksikliğinden olmaktadır. Bunun için direk bicoin kullanmayın. Bir doktora danışarak kullanmalısınız. Yavaş uzayan ve kolay kırılan tırnaklar için oldukça etkilidir. Tırnaklarınızın sağlıklı ve hızlı büyümesinin yanı sıra saç sağlığınıza da faydası olacaktır. Hızlı ve sağlıklı saç uzatmak isteyen içinde ideal bir yöntemdir.

Hindistan Cevizi Yağı

Birçok faydası bulunan Hindistan cevizi yağı, uzun ve sağlıklı tırnaklar içinde oldukça faydalıdır. Tırnakları nemlendirir ve ihtiyacı olan güç kaynağını verir. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Gece yatmadan önce tırnaklarınıza Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Bunun için Hindistan cevizi yağının içerisine biraz limon suyu da ekleyebilirsiniz. Tırnaklarınıza ve parmak uçlarınıza ovarak Hindistan cevizi yağını veya ikili karşımı sürün. Ellerinize eldiven giyerek uyuyun. Bu yöntem sayesinde sağlıklı, sert ve uzun tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Hızlı Tırnak Uzatmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı tırnak uzatmak için yöntemlerin olduğu gibi dikkat edilmesi gereken hususlarda vardır. Tırnak uzatma döneminde ve genel olarak daha sağlıklı tırnaklarınız olsun istiyorsanız, bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz.

 • Tırnak düzgün bir biçimde kesilmeli ve törpülenmelidir.
 • Ellerinizi ve tırnaklarınızı kaliteli ve sağlıklı bir nemlendirici ile nemlendirin.
 • Tırnaklar için önemli olan E vitaminli kremler kullanabilirsiniz.
 • Ellerinizi kuruladığınız havlunun çok sert olmamasına dikkat edin ve kurularken sert davranmayın yumuşak hareketler ile kurulayın.
 • Bir şeyleri açmak veya kazımak için kesinlikle tırnaklarınızı kullanmayın.
 • Tırnaklarınızın daha rahat nefes alması için çok fazla oje kullanmayın. Haftada en az 3 gün tırnaklarınızın hafa alması için oje sürmeyin.
 • ULUSALPOST.COM aktif link verilmeden bu siteden alıntı yapılamaz!

İlgili Haberler