• BIST 94.783
  • Altın 246,266
  • Dolar 5,9348
  • Euro 6,6206
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 23 °C

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Tahmazoğlu, Çanakkale şehitlerinin vatanın bütünlüğü ve Türk ulusunun bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda ederek, şehitlerin en yüksek mertebeye eriştiğini belirterek, şehitleri rahmet, şükran ve minnetle andıklarını söyledi.

Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıl dönümünün inanılmaz bir başarının elde edildiği Türk ve dünya tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Tahmazoğlu, "Türk milleti, tarih boyunca hür ve müstakil yaşamayı bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Bu nedenle hiçbir güç Milletimizi esaret altına alamamıştır. Bundan tam 102 yıl önce milletimizin inancından, ruhundan ve vatan mücadelesinden doğan Çanakkale Zaferi, yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır. Bağımsızlığımızı savunmak, yurt topraklarımızı korumak için yapılan savaşlar kutsaldır. Çanakkale, Ulusal Kurtuluş Savaşımız kutsal destan savaşlara birer örnektir. Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan, hepimize büyük gurur veren bir destandır. Türk Milleti Çanakkale'de kanıyla, canıyla, şerefiyle tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz böylelikle, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Şehitlerimizi Anma gününün bizim için ayrı bir önemi var. Çünkü Gaziantep Halkı Kurtuluş mücadelesi verirken bu toprakları 6 bin 317 şehidin kanlarıyla suladı. Bize düşen görev bugünlere gelmemiz için canları pahasına savaşıp bu topraklara kanlarını döken şehitlerimizi yad etmek, onları asla unutmamak ve gelecek nesillere bu kahramanlıkların anlatılmasını sağlamaktır. Bu sebeple bizde Şahinbey Belediyesi olarak Çanakkale Zaferinin 100. yılında başlattığımız ve 42 bin öğrencimizi götürdüğümüz Çanakkale ziyaretlerimizi bu yılda devam ettiriyoruz. Vatan toprağını korumak için canlarını vermiş olan 253 bin şehidimizin bulunduğu Çanakkale'yi bu yılda 20 bin öğrencimizi götürüyoruz. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ederken, yaşayan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim