Sakladığınız Salça ve Pekmez sizi hasta edebilir kansere yol açıyormuş bu hatayı sakın yapmayın!

Sakladığınız Salça ve Pekmez sizi hasta edebilir kansere yol açıyormuş bu hatayı sakın yapmayın!

Evde salça ve pekmez saklarken dikkat etmelisiniz! Sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz hatta kanser olabilirsiniz peki o tehlike ne?

Uzmanlardan çok önemli bir uyarı var. Salçadaki tehlike üzerine yapılan bu uyarı herkesi ilgilendiriyor. Salça yemeklerimizin vazgeçilmezi bir besindir.

Salça mutlaka her yemeğe eklenir.

Biber salçası ve domates salçası olmak üzere genelde iki salça tüketiriz. Kimi zaman marketlerden satın alır kimi zamansa kendimiz yaparız.

Ulusalpost olarak sizleri bilgilendirici içerikler paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bilgiler gerçekten sağlığınızı ilgilendiriyor.

Peki salça neden kansere yol açar ? Daha doğrusu hangi durumda kansere neden olur. Bu bilgiyi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Deneme açıklıyor..

Yediğimiz Besinlerin sağlıksız koşullarda saklanmasının bazı risklere yol açtığını ifade eden Dr. Deneme, özellikle salça, pekmez gibi besinlerin boş deterjan ve ilaç kutuları ile plastik kaplarda saklanmasının kansere neden olabileceğini açıkladı. ULUSALPOST'un haberine göre: Bu yüzden boş deterjan kutuları - plastikler ve ilaç kutularından uzak durmalı kesinlikle salça ve pekmezi bu tarz kapların içerisinde saklamamalısınız.. 

SALÇA NASIL SAKLANIR?

Uğraş verip yaptığınız salçayı mutlaka kuru ve serin bir alanda saklamalısınız. Şayet hazır salça aldıysanız teneke kutuda olan salçayı mutlaka cam kavanoza aktarın böylelikle salçanızın ömrü daha uzun olacaktır.. 

PEKMEZ NASIL SAKLANIR?

Evde kendiniz tarafından yapılan pekmez mutlaka güneş ışığı almayan oda ısısında korunmalıdır. Marketten alınan ram ömrü uzun olan pekmez ise mutlaka kapağı açıldıysa buzdolabında saklanmalıdır.

SAĞLIKLI PLASTİK NEDİR? EN GÜVENLİ PLASTİK KAÇ NUMARA?

İlla plastik kap kullanacaksanız 5 Numara yazanları tercih edin. PE - kısaltması Polietilen'in kısaltılmış halidir. Uzmanlara göre Polietilen plastik en güvenli plastik olarak kabul edilir. Bulaşık makinesinde yıkanıp mikrodalga fırınlarda kullanılabilir. 

ULUSALPOST -Aktif Link vermeden Alıntı yapan Sitelere İşlem başlatılacaktır -ULUSALPOST