E-Devlet üzerine yeni bir özellik daha eklendi. Artık kimsenin uğraşmasına gerek kalmayacak

50 Milyonu aşkın kullanıcısı bulunan E-Devlet uygulaması üzerinde Salgınla Mücadele Edebilmek İçin Yeni Özellik geldi. Yeni özelliği herkes çok beğendi..

E-Devlet üzerine yeni bir özellik daha eklendi. Artık kimsenin uğraşmasına gerek kalmayacak
Yayınlanma Tarihi : 06 Aralık 2020 16:54

Pilot çalışmaları Ankara Gölbaşı'nda başlatılan yeni uygulamaya göre 65 yaş üstü vatandaşların E-Devlet şifreleri evlerine teslim edilecek. Adrese teslim şifre başvuruları hizmeti Ankara Keçiören'de başlatılmış olup, yakın süreçte tüm Türkiye'ye açılacaktır.

Bu konuda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç tarafından yapılan açıklamada E-devlet Kapısı'nda yeni dönemin başladığına değinilmiştir. AA muhabirine yapılan açıklamaya göre salgınla mücadele kapsamında geliştirilen özelliklere yer verilmektedir.

Salgınla Mücadele Edebilmek İçin Yeni Özellik
Yeni projeye göre Covid-19 salgını kapsamında E-devlet şifre başvuruları online olarak yapılacaktır. 65 yaş üstü vatandaşlar E-devlet şifresi almak istediklerinde PTT başvurmak zorunda kalmayacaklardır. Evlerine teslim edilecek olan şifrelerle kolayca giriş yapmalarına olanak verilmektedir.

Koç tarafından yapılan açıklamaya göre yeni özellik için Ankara Gölbaşı ilçesi pilot bölge olarak seçilmiştir. Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların yaptıkları başvurular neticesinde şifreleri adreslerine teslim edilmekte olup, uygulama Keçiören'de başlamıştır.

Hizmet Tüm Türkiye'ye Açılacak
Bugüne dek hiç e-devlet şifresi almamış olan 65 yaş üstü vatandaşların PTT'ye gitmek zorunda kalmayacakları uygulamalara yer verilmektedir. Buna göre www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak başvurularını online formlar aracılığıyla gerçekleştirecek olan bireylerin e-devlet Kapısı şifreleri adreslerine talepleri doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Yapılan çalışmalar neticesinde hizmetin ve başvuruların durumları izlenecek olup, yakın zamanda ise tüm Türkiye'ye açılacaktır. Şifrelerin teslimi için görevlendirilen kişiler tarafından ilgili kişiyle yüz yüze kimlik doğrulması yapılacaktır. Bu işlemin ardından şifrelerinin teslim edileceği belirtilmektedir.

Adrese teslim e-devlet Kapısı şifrelerine dair hizmetlerin yakın zamanda yaygınlaştırılması beklenmektedir. Bu süreçte vatandaşların PTT üzerinden şifreleri almaları mümkün olacaktır. Böylece pek çok kişisel işlemin gerçekleştirilmesi ve takibi sağlanmaktadır. Bu nedenle e-devlet kapısı şifresi başvurularının daha da önem kazandığını vurgulayabiliriz.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.