• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 22 °C

Şampiyon Güreşçi Şeref Eroğlu, Fair-play Üniversiteler Kervanı’nda

Şampiyon Güreşçi Şeref Eroğlu, Fair-play Üniversiteler Kervanı’nda
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair-Play Komisyonu Üniversitelerde fair-play felsefesinin yayılmasına yönelik düzenlediği panellerinin 2017 yılı...

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair-Play Komisyonu Üniversitelerde fair-play felsefesinin yayılmasına yönelik düzenlediği panellerinin 2017 yılı ikinci ziyaretini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne gerçekleştirecek. Kervana Kahramanmaraşlı şampiyon güreşçi Şeref Eroğlu da katılacak.

Fair-Play Üniversiteler Kervanı'nın paneline TMOK Fair-Play Komisyonu üyeleri ile birlikte Türkiye'ye 2004 yılında Atina'da olimpiyat ikinciliği kazandıran Kahramanmaraşlı şampiyon güreşçi Şeref Eroğlu da katılacak. 28-29 Mart Salı ve Çarşamba günü yapılacak Fair-Play organizasyonunda Fair-Play'in anlamı, felsefesi, nasıl ortaya çıktığı, dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen örnekleriyle anlatılacak. Ziyaret sırasında, Dünya Fair Play Karikatür Sergisi açılacak.

Fair-Play Üniversite Kervanı, panel öncesi Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'yi ziyaret edecek.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair- Play Üniversiteler Kervanı, 2017 yılı ziyaret programına aldığı 12 üniversiteden ikinci ziyaretini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'na (BESYO) gerçekleştirecek.

Burada Fair Play Kervanının Sponsorları; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Spor İstanbul, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Hacı Bekir stantları da yer alacak. Ayrıca Fair-Play'i anlatan kitap, rozet ve broşür gibi materyaller öğrencilere dağıtılacak.

Kervanın programı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Üniversiteler Fair-Play Kervanı 28 Mart 2017 Salı günü saat 11.30'da Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan'ı ziyaret edip, şilt ve madalyasını takdim edecek. Fair-Play Üniversite Kervan heyeti aynı gün saat 13.30'da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u makamında ziyaret edip, Fair-Play hizmet madalyası ve şiltini sunacak.

Kervan Heyeti 29 Mart Çarşamba günü saat 11.30'da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'yi makamında ziyaret edecek. Heyet saat 13.30'da Dünya Fair-Play Karikatür Sergisinin açılışını yapacak.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Selçuk Gençay'ın moderatörlüğünü yapacağı panel ise saat 13.45'de başlayacak ve panelde; Avrupa Fair-Play Birliği (EFPM) Başkan Yardımcısı Dünya Fair-Play Konsey üyesi Erdoğan Arıpınar Fair-Play'i örnekleriyle anlatacak. Ayrıca komisyon üyelerinden, Doç.Dr. Bilge Donuk, Haldun Domaç, Teoman Güray, Semra Demirer ve Sevim Güllü Fair-Play'i anlatan birer sunum yapacak.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde gerçekleşecek etkinlikte 3 Avrupa Şampiyonluğu, bir Dünya Şampiyonluğu, bir Dünya üçüncülüğü ve 2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda Olimpiyat ikinciliği kazanan şampiyon güreşçimiz Şeref Eroğlu öğrencilere hitap edecek.

Ayrıca panelde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hürmüz Koç öğrencilere hitap ederek, üniversite spor faaliyetleri hakkında bilgi verecek.

Program:

Yer: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Tarih: 28-29 Mart 2017 Salı-Çarşamba

28 Mart 2017 Salı

11.30 Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan'ı ziyaret

13.30 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u ziyaret

29 Mart 2017 Çarşamba

11.30 Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye ziyaret

13.30 Dünya Fair-Play Karikatür Sergisi açılışı

13.45 Fair-Play Paneli

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim