Şampuanın içine bir tutam şeker ekleyip saçınızı yıkayın o sorunu hemen bitirir..

Şampuanın içine bir tutam şeker ekleyip saçınızı yıkayın o sorunu hemen bitirir..

Şampuanın içine şeker eklendiğinde çok şaşırtan bir etki bulundu: Deneyenler gerçekten şaşırtıcı etkisini herkesle paylaşmaya başladı..

Bir çok uzman şekerin zararlı olduğuna dair açıklamalarda bulunuyor. Soframızdan mutlaka şekeri kaldırmamız gerektiğini belirtiyorlar.

Üç beyazdan bahsederken şeker - un ve tuz mutlaka tüketimine dikkat edilmeli diye uyarılar yapılıyor. Ancak bugüne kadar zararlarını duyduğumuz şekerle ilgili ilginç bir bilgi var:

Buna göre Şekerin bakın nasıl bir etkisi varmış şampuan içine ekleyince olanlar anlatıldı:

Evet Şekerin vücudumuza zararları elbette vardır. Ancak bir uzman saçlarımızı güzelleştirecek ilginç bir formülden bahsetti.

Formülün sahibi Dr. Francesca Fusco. Dr. Francesca Fusco tarafından yapılan öneriye göre şampuana şeker eklersek saçımız daha temiz ve daha sağlıklı oluyormuş.. 

Dr. Francesca Fusco'ya göre 1 kaşık şeker eklerseniz şampuanı saç derisine nazikçe masaj yapılmalı.. Ardından Saç derisindeki yapışkan maddeler temizleniyor.

Ölü deriler ortadan kalkıyor ve bakım ürünlerinin saça daha etkili şekilde nüfus etmesi sağlanıyor.

Bununla birlikte saçlar daha iyi temizlenip nemleniyor açıklamasında bulunan Dr. Francesca Fusco birde uyarıda bulunmuş buna göre:

Şeker nemlendirici şampuanla karıştırılmalı ve sadece 4 yıkamada bir uygulanmalı. Yani bugün yaptıysanız en az 4 gün boyunca bu uygulamayı yapmamalısınız..

Öneri bu şekilde olsa da kendi doktorunuza danışmadan uygulamanızı önermeyiz.. Bir çok haber sitesi bu konuyu sayfalarına taşıyınca bizlerde tek sayfada sizlere sunmak istedik. Çünkü bir çok site bu tek sayfalık haberi 15 sayfalık foto galeri şeklinde sunmuş..