• BIST 108.955
  • Altın 274,624
  • Dolar 5,7956
  • Euro 6,4540
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 12 °C

Samsat’ta Öğrencilere Trafik Eğitimi Veriliyor

Samsat’ta Öğrencilere Trafik Eğitimi Veriliyor
Adıyaman'ın Samsat ilçesinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimi veriliyor.

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimi veriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimleri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde Samsat ilçesinde bulunan okulöncesi ve ilkokul öğrencileri olan toplam 750 öğrenciye bir yıl süre ile trafik eğitimi verilmeye başlandı.

Eğitim programına başlanması ile ilgili olarak Samsat Zeynel Aslan İlkokulu öğrencilerinin eğitim gördüğü çadırlarda düzenlenen törene Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Ferhat Yıldırım, bazı kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Tanrıverdi, ülkemizde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, kazaların büyük bir kısmının hatalı insan davranışları ve bilgisizlikten kaynaklandığını belirterek, öğrencilere küçük yaşta trafik kurallarının öğretilmesi halinde kazaların büyük oranda önleneceğini belirtti.

Şube Müdürü Tanrıverdi, "Erken yaşlarda başlayan eğitimin ilerleyen yaşlarda verilecek eğitimden daha etkili ve kalıcı olduğu gerçektir. Bu sebeple trafik güvenliğinin sağlanması yönünde, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin trafik bilincine olan duyarlılıklarının arttırılması ve toplumsal bir farkındalığın oluşturulması amacıyla yürütülecek olan bu eğitim çalışmasını önemsiyoruz. Çünkü bu eğitimler sayesinde öğrencilerimizde trafik adabı, trafik işaret ve levhalarının anlamları, öğrenci servislerine inme ve binme kuralları, yayaların karşıdan karşıya geçme kuralları, hız kuralları, emniyet kemeri takma ve yaya yolunu kullanma kurallarını öğrenmeleri ve bu bilgilerini aile bireyleriyle de paylaşmaları sağlanacaktır" şeklinde konuştu.

Program sonunda Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım öğrencilere trafik konusunda bilgiler vererek, verilecek trafik eğitimleri ve günlük hayatta karşılaşılan trafik kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek, öğrencilerden bu konu ile ilgili olarak söz aldı.

Bu eğitimlerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Samsat İlçe temsilcisi Bahri Fırat ve Fırat Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Müdürü Ramazan Toprak tarafından verileceği bildirildi.

Samsat’ta Öğrencilere Trafik Eğitimi Veriliyor

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim