Samsun’da FETÖ/PDY’den 5 Kişiye Adli Kontrol

Samsun’da FETÖ/PDY’den 5 Kişiye Adli Kontrol

Samsun'da düzenlenen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 5 kişi...

Samsun'da düzenlenen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgüte ait Sakarya Dershanesi ve FEZA okullarında görev yapan, Bank Asya'da katılım hesapları bulunan ve örgütün protestolarına katıldıkları tespit edilen 2'i kadın aralarında öğretmenlerinde bulunduğu 5 kişiyi 2 gün önce gözaltına aldı. Gözaltına alınan M.A., M.B., R.Ü. ile G.K. ve Z.S. adlı kadınlar KOM Şube Müdürlüğündeki sorgulanmalarının tamamlanmasının ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ifade veren M.A. ve M.B. tutuklanmaları talebiyle, R.Ü., G.K. ve Z.S. ise adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren 5 kişi mahmece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.


Kaynak:Haber Kaynağı